تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

دلایل مهم کاهش راندمان جوجه کشی

ویرایش شده در : ۱۳۹۹٫۰۵٫۲۰

دلایل بسیار زیادی در  کاهش راندمان جوجه کشی دخیل هستند که بسیاری از آنها نه به کیفیت ماشین جوجه کشی ، بلکه به تخم های نطفه داری که برای امر جوجه گیری استفاده میشوند دخیل هستند .

دلایل کاهش راندمان جوجه کشی

« دلایل کاهش راندمان جوجه کشی »

دلایل اصلی کاهش راندمان جوجه کشی و عدم جوجه درآوری مناسب

۱- عیوب مادرزادی : درصورتیکه که خروس و مرغ ارتباط خیلی نزدیک به همدیگر داشته و از یک نژاد باشند. عیوب مادرزادی بوجود می آید و راندمان جوجه کشی را به شدت کاهش میدهد.

 

۲- ناباروری تخم نطفه دار : این عارضه از ناباروری تخم های نطفه دار بوجود می آیدو میتوان تخم مرغ های غیر بارور و بدون نطفه را در 7 روزگی دوره جوجه کشی مشخص نمود. این تخم مرغ ها را باید از دستگاه خارج نمود و در این صورت یک منبع آلودگی به وسیله آنها به وجود نخواهد آمد.

 

3- بیماری های ارثی طیور : از دیگر دلایل کاهش راندمان جوجه دهی جوجه کشی بیماری های ارثی مرغ و خروس ها می باشند که تخم های نطفه دار آنها به جوجه تبلیل نمیشوند . بایستی خون پرندگان مورد استفاده در تولید مثل را به وسیله یک نفر دامپزشک تست کند تا اطمینان حاصل نماید که عاری از بیماری های توارثی نظیر تیفوئید ماکیان می باشد .

 

4- تکان خوردن شدید تخم های نطفه دار : تخم های نطفه دار در صورتیکه شوک شدیدی در زمان حمل و نقل و یا نگهداری غیراصولی به آنها وارد شود تبدیل به جوجه نخواهد شد و راندمان جوجه کشی شما را کاهش خواهد داد

 

5- کمبود های ویتامینی و مواد معدنی در والدین : جیره غذایی نامناسب والدین می تواند وضعیت های کمبود را در جوجه ها به وجود آورد.

 

6- بهداشت : از مهمترین نکات تجربه یک جوجه کشی موفق ، بهداشت داخلی دستگاه می باشد. به یاد داشته باشید عدم رعایت بهداشت در ماشین جوجه کشی باعث بوجود آمدن انواع میکروب ها و بیماری های مختلف خواهد گردید که باعث عدم موفقیت شما در امر جوجه کشی خواهد شد.

 

7- تجربه کم کاربر از فرآیند جوجه کشی : اهمیت قرار دادن صحیح و اصولی تخم مرغ های نطفه دار و چک کردن درجه حرارت تهویه و رطوبت دستگاه از مسائلی است که بایستی مد نظر قرار گیرد.

 

همانطور که مشاهده کردید ، بسیاری از مواردی که باعث کاهش راندمان جوجه کشی میشود به تخم نطفه دار ناسالم مربوط میشود . پیشنهاد ما به شما این است که حتماً و حتماً به خرید تخم نطفه دار بیشترین حساسیت را نسبت به دستگاه نشان دهید.

شایان ذکر است که این بزرگترین و معتبرترین تولیدکننده و ارایه دهنده انواع دستگاه جوجه کشی می باشد که با مراجعه به صفحه اصلی وبسایت میتوانید تولیدات ما را مشاهده فرمایید.