تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

تأثیر خوراک دام ها بر افزایش شیردهی دام

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۵٫۱۴

تمامی فراورده های لبنی همچون ماست ، کره ، خامه ، پنیر و غیره بصورت مستقیم یا غیر مستقیم محصول شیر می باشند. در واقع شیر خوراکی یکی از مهمترین مواد غذایی بوده که برای تولید انواع محصولات لبنی و مواد غذایی از آن استفاده میکنیم. در صنعت پرورش دام های شیری تمامی سعی و تلاش دامدار به کارگیری روش های مدیرتی کارساز و استفاده از خوراک مناسب برای حفظ تولید بالا و افزایش شیردهی دام ها خواهد بود. اما گاها دامدار در تغذیه دام های شیری خود دچار اشتباهات زیادی میشود.

نحوه تغذیه و کیفیت خوراک مصرفی یکی از مهمترین مولفه ها بر میزان شیردهی دام ها می باشد. در این مطلب تأثیر خوراک بر میزان شیردهی دام را بررسی نموده ایم. همچنین در ادامه این نوشته شما راهکارهایی را یاد خواهید گرفت که با انجام آنها باعث افزایش شیردهی دام های خود خواهید شد.

در صنعت دامداری برای سوددهی لازم ست که پس از دوشیدن شیر خام از دام ها هرچه سریعتر، شیر خام جهت فراوری به مصرف برسد وگرنه به دلیل ترکیباتی که دارد به سرعت ترش و فاسد میشود. در کارخانه لبنیاتی یا فروشگاه های لبنی و دامداری ها برای جلوگیری از فاسد شدن شیرخام، این ماده غذایی را در داخل دستگاه شیرسردکن ریخته تا با خنک شدن آن، مدت زمان نگهداری شیر خام افزایش یابد.

تاثیر تغذیه دام بر شیردهی

« تاثیر تغذیه دام بر شیردهی »

تغذیه دام ها بر اساس دسته بندی

دام ها باید بر اساس دوره شیرواری و با توجه به میزان تولیدی که دارند دسته بندی شوند. سپس هر یک از این دسته ها بر اساس نیازهایشان تغذیه خواهند شد. میزان خوراک مصرفی و درصد علوفه و کنسانتره دام ها در ماه های اول زایمان و ماه های بعدی متفاوت است.

اثر تغییر ناگهانی جیره بر شیردهی گاو

موضوع تغییر خوراک دام ها بیشتر در فصل های خشک و یا در زمان خشک سالی و کمبود علوفه یا نهاده ها مطرح میشود. در سال های اخیر به دلیل خشکسالی و کمبود علوفه همچون یونجه و سیلاژ ذرت، دامداران به ناچار مجبورند تا از کنسانتره بیشتری برای تغذیه دام ها استفاده کنند. اما در این نوع شرایط جیره غذایی گاو ها را بصورت ناگهانی تغییر ندهید. زیرا شکمبه آنها میکروارگانیزمهای بسیار زیادی دارد و هر نوع تغییر در جیره غذایی به شدت بر جمعیت میکروبی شکمبه اثر میگذارد. این تغییر ناگهانی جیره باعث کاهش شیردهی گاو خواهد شد؛ حتی اگر این دام ها را با خوراک بیشتر و در شرایط بهتری پرورش دهید.

زمان افزایش مصرف کنسانتره در گاوهای شیری

شیردهی گاوها تا چهار ماه پس از زایمان نیز ادامه دارد. پس از ۴ ماه لازم است که مصرف کنساتره را افزایش داد. برای جلوگیری از کاهش شیردهی گاو در این دوره فقط افزایش کنسانتره کافی نخواهد بود. در ابتدا کنسانتره مصرفی باید با کیفیت باشد، سپس در کنار کنسانتره میتوان به مقدار کم از برخی مواد همچون پودر ماهی، ویتامین ها و مکمل های معدنی، گلوتن ذرت، پودر چربی و ... استفاده کرد. مقدار صحیح این افزودنی ها باید با توجه به تشخیص دامپزشک مشخص شود و از افزودن خودسرانه هر نوع ماده غذایی یا مکمل به جیره غذایی دام ها خودداری کنید.

در گاوهای شیرده ۴ ماه پس از زایمان اگر میزان مصرف خوراک آنها کم شود، تولید شیردر دام به شدت کاهش پیدا میکند. به همین دلیل میزان ماده خشک مصرفی در این دوره را باید افزایش داد تا همسو با آن تولید شیر در حیوان نیز افزایش پیدا کند. در این دوران مقدار ماده خشک مصرفی گاوها بهتر است که بیش تر از ۱۰ کیلوگرم باشد.

مصرف کنسانتره گاوهای شیرده

« مصرف کنسانتره گاوهای شیرده »

تعداد دفعات خوراک دهی را افزایش دهید

زمانیکه کل غذای مصرفی روزانه گاوها را به یکباره در اختیار آنها قرار میدهید، گاو میل کمتری به غذا خوردن خواهد داشت. همچنین وقتیکه تعداد وعده های خورک دهی کم باشد، متابولیسم بدن گاو بیشتر به سمت ذخیره سازی چربی میرود و لذا راندمان ذخیره سازی انرژی کم میشود. در واقع با کاهش تعداد دفعات خوراک دهی،  ترشح انسولین پلاسما در دام بیشتر شده و بدن شروع به ذخیره چربی میکند. نتیجه این فعل و انفعلات شیمایی نیز کاهش میزان شیردهی گاو خواهد بود.

اما اگر تعداد دفعات خوراک دهی گاوها را افزایش دهید، هر چند که گاو هر سری غذای کمتری دریافت خواهد کرد، ولی در کل میزان شیردهی او افزایش می یابد. تحقیقات علمی ثابت کرده است که با افزایش تعداد دفعات خوراک دهی، سطح انسولین پلاسما کاهش یافته؛ ذخیره چربی کمتر خواهد شد ودر نتیجه اسیدوز شکمبه بهتر کنترل میشود. وقتیکه اسیدوز یا اختلال متابولیکی در شکمبه گاو رخ میدهد ph آن کاهش یافته و اسید لاکتیک بیشتری تولید خواهد شد و در نتیجه دام شیر کمتری تولید خواهد کرد.

از کنسانتره و علوفه مناسب استفاده کنید

رژیم غذایی باکیفیت برای گاوهای شیری شامل ۵۵ درصد علوفه بوده و ۴۵ درصد مابقی آن را کنسانتره تشکیل خواهد داد. استفاده از علوفه برای افزایش هضم پذیری شکمبه این حیوان لازم و ضروری است. لذا حتی در دوره های خشک یعنی پاییز و زمستان نیز باید به اندازه کافی علوفه گاوی برای تغذیه حیوان تأمین شود. فراموش نکنید که شکمبه این نشخوارکننده ها برای هضم و خوردن علوفه طراحی شده و فیبر موجود در علوفه ها عملکرد شکمبه در مقابل اسیدیوز را حفظ میکند.

همچنین برای افزایش شیردهی گاوها لازم است که خوراک مصرفی آنها دارای مواد مغذی مثل ویتامین ها و مینرال ها باشد. علوفه های تازه و اب دار برای تغذیه دام های شیرده بسیار مفید می باشد. از طرفی دام های شیرده به شدت به خوردن این نوع علوفه ها علاقه دارند. اما باید به میزان فیبر و مواد خوراکی قابل هضم در علوفه ها توجه شود. بدین معنی که هر نوع علوفه ای برای تغذیه گاوهای شیری و افزایش شیردهی آنها ایده آل نخواهد بود. انتخاب علوفه گاو شیری و میزان فیبر مورد نیاز آنها با توجه به نژاد حیوان و معیارهای نرم افزار جیره نویسی متغیر است. برای حفظ تولید خوب و افزایش شیردهی گاوها باید به نمودارهای نرم افزار جیره نویسی و همچنین رفتار گاوها دقت شود. بعنوان مثال اگر در اثر مصرف یک علوفه بیش از ۵۰ درصد گاوها در حال نشخوار کردن باشند، بدنی معنی است که میزان فیبر جیره مناسب است.

علاوه بر خوراک، بحث آب نیز برای افزایش شیردهی گاوها مطرح است. چرا که گاوهای شیرده در طول روز باید دسترسی دائمی به اب تمیز و سالم را داشته باشند.

نکته پایانی

علاوه بر تغذیه روش های دیگر هم برای افزایش شیردهی گاوها و دیگر دام های شیری وجود دارد. یکی دیگر از موارد مهم برای افزایش شیردهی گاوها نحوه شیردوشی و جلوگیری از ایجاد بیماری ورم پستان در آنها می باشد. این مورد مهم نیز با رعایت بهداشت و اصول شیردوشی و با به کار گیری دستگاه شیردوش گاو که کیفیت لازم را داشته باشید میسر خواهد شد.