تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

خواص و خصوصیات کره حیوانی

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۷٫۱۷

همه ما تاکنون انواع کره ها را در بازار دیده و از آنها استفاده کرده ایم ؛ کره ها معمولاٌ یا بصورت گیاهی و یا بصورت حیوانی عرضه میشوند. کره های حیوانی دارای چربی فراوان بوده و میتوان گفت این نوع کره از ۸۲ درصد چربی و ۱۶ درصد آب و ۲ درص املاح معدنی تشکیل گردیده است. کره های حیوانی بسیار مقوی بوده و سرشار از انرژی می باشد. این ماده دیرهضم بوده و تا مدت تایم طولانی میتواند مصرف کننده را سیر نگهدارد. به همین علت کسانی که ورزشکار هستند و فعالیت هی بدنی طولانی مدت دارند برای تامین انرژی مصرفی خود کره حیوانی استفاده میکنند. همچنین در ماه رمضان روزه داران برای جلوگیری از ضعف و بیحالی از کره استفاده میکنند. مادران تازه فارغ شده نیز برای بدست آوردن قوای جسمانی خود میتوانند از کره حیوانی استفاده کنند.

خواص کره حیوانی

« خواص کره حیوانی »

ارزش غذایی کره حیوانی

این محصول که از ماست گاو و گوسفند به دست می آید همان امولسیون چربی در آب است که علاوه بر چربی مقدار زیادی ویتامین A نیز دارد. همانطور که ذکر شد بخش بزرگی از کره حیوانی را چربی شکل میدهد. این چربی با روغن های معمولی خانگی متفاوت بوده و برای سلامتی بدن و تقویت عضلانی مفید است. توجه کنید که فرد باید پس از مصرف کره به فعالیت بدنی اقدام کند ؛ چرا که در صورت عدم تحرک کافی باعث ایجاد صدمات به سلامتی شده و ممکن است عروق خونی نیز بسته شوند.

عموماً کره حیوانی در دورنگ سفید و زرد وجود دارند. کره های سفید رنگ از ماست گوسفند به دست آمده و کره های حیوانی زرد رنگ از ماست گاو تهیه میشود. بنابرین اگر قصد تهیه کره به کمک دستگاه کره گیر دارید ، به این نکته توجه کنید که هرگز دو نوع کره را با هم ترکیب نکنید چرا که بسیار بدمزه خواهد شد.

آشنایی با خواص فوق العاده کره حیوانی

  • کره حیوانی علاوه بر انواع ویتامین و چربی از مواد معدنی نیز سرشار می باشد که برای جلوگیری از پوکی استخوان در میان سالی و پیری بسیار مفید است.
  • چربی کره حیوانی برای افزایش وزن بسیار مناسب است. به همین علت افرادی که به دنبال افزایش وزن بدن خود هستند میتوانند از این ماده استفاده کنند. به شرطی که به این موضوع توجه کنند که رعایت اعتدال در مصرف این محصول بسیار مهم است ؛ چرا که استفاده بسیار زیاد از کره ممکن است شخص را دچار مشکلات قلبی کند.
  • ویتامین A موجود در کره تاثیر بسیار زیادی در افزایش قدرت بینایی و سیستم عصبی دارد ؛ به همین دلیل استفاده از آن توسط کودکان بسیار مفید است.
  • افرادی که فعالیت بدنی بالا دارند میتوانند در روز مقداری کره بهمراه پنیر و یا مربا میل کنند و تاثیر شگفت انگیز آن را در طول روز ببینند.
  • سلول های پوست بدلیل اینکه بتوانند در مقابل نور آفتاب دوام بیاورند بصورت پیاپی چربی ترشح میکنند. درصورتیکه فرد از چربی کمتری برخوردار باشد پوست آن دچار خشکی شده و در نهایت در آینده مشکل چروکی پوست خواهد داشت. مصرف کره حیوانی برای تامین چربی بدن بسیار موثر بوده و از پیری زودرس جلوگیری خواهد کرد.
خصوصیات کره حیوانی

« خصوصیات کره حیوانی »

مصرف کره حیوانی چقدر میتواند مضر باشد؟

همانطور که بارها به این موضوع اشاره شد استفاده از کره حیوانی درصورتکیه فرد بعد از مصرف تحرک کافی داشته باشد توصیه میشود ؛ چرا که مصرف بی رویه این ماده در صورت عدم تحرک و ورزش فرد را دچار مشکلاتی مانند تپش قلب و یا در مراحل بالاتر به بسته شدن رگ های خونی دچار میکند.

پیشنهاد میکنیم که حتی المکان کره را بصورت تازه مصرف کنید و اگر امکانات آن را ندارید بهتر است آن را جوشانده و بصورت روغن حیوانی درآورید. چرا که محصولات لبنی سریع فاسد و خراب میشوند و یکی از روش های جلوگیری از فساد کره حیوانی جوشاندن آن است.