تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آشنایی با خواص آب

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۲۸

از زمان پیدایش بشر تاکنون همه میدانند که استفاده از آب برای بدن یک نیاز ضروری است. به همین علت است که " آب مایه حیات است " در بسیاری از شعارهای تبلیغاتی در کانال های تلویزیونی و دیوارهای مدارس دیده میشود. ارزش این مایع به قدریست که تک تک سلول های بدن برای انجام فعالیت های روزانه خود به آب نیاز دارند. درصورتیکه در بدن شما آب به میزان کافی وجود نداشه باشد نمیتوانید تمرکز کنید و ذهن شما نمیتواند فعالیت خود را به درستی انجام دهد.

وجود آب در بدن بسیار حائز اهمیت است. این مایع وظایفی مانند رساندن اکسیژن به قسمت های مختلف بدن تا رقیق کردن مسیر حرکت پروتئین ها را بر عهده دارد. آب سالم بی رنگ و بی بو است و هیچ گن از نوشیدن آب بدش نمی آید. البته در آبسردکن های غیراستاندارد میتواند مزه آب تغییر کند. در این مطلب می خواهیم شما را به خواص آب این ماده حیات بخش آشنا کنیم.

خواص آب

« خواص آب »

طبع تر و سرد آب باعث میشود تا بدن کمتر احساس خستگی کند ؛ این مایع همچنین برطرف کننده بیخوابی است. با کاهش آب بدن انرژی آن به شدت کم شده و انسان خواب آلوده و کسل میشود. آب باعث افزایش سرعت اکسیژن رسانی نیز میگردد. این مایع بالا برنده انرژی الکترومغناطیسی نیز شده و برای افزایش انرژی بدن بسیار مفید است. بدن انسان بالغ حدود ۵۰ الی ۷۵ درصد را آب تشکیل داده است.

تاثیر آب بر سلامتی مغز

مغز انسان در شرایط زندگی روزمره بسیار پرمشغله می باشد. این بخش از بدن روزانه تنش های عصبی بسیار زیادی را تحمل میکند. جالب است بدانید که مغز انسان بصورت طبیعی از ۸۵٪ آب تشکیل شده ات. تمرکز و عکس العمل های سریع از گزینه هایی هیتند که آب نقش پررنگی در عملکرد آنها دارد. آب در حفظ متابولیسم بدن بسیار کارساز است. با کم آب شدن بدن تمرکز مغز بسیار کمتر میشود. درصورتیکه آب به مدت زمان ۴۸ ساعت به بدن شما نرسد ، بدن به شدت واکنش منفی از خود نشان خواهد داد. برای نمونه دید مختل شده و حافظه کوتاه مدت رفتار طبیعی از خود نشان نخواهد داد و به خاطر سپاری و یادآوری مغز به شدت کم میشود.

خواص آب آشامیدنی

« خواص آب آشامیدنی »

تاثیر آب بر سلامتی مغز

در ادامه لیستی از سایر خواص آب را برای شما آورده ایم :

  • طبع اب بلغم است.
  • حدود ۵۰ الی ۷۰ درصد بدن انسان از آب تشکیل شده است.
  • آب تاثیر بسزایی در بالا بردن انرژی الکترومغناطیسی دارد.
  • آب اکسیژن خون را افزایش میدهد.
  • مصرف آب برای حفظ متابولیسم بدن بسیار مهم است.
  • مصرف آب باعث کاهش بی خوابی شده و باعث هوشیاری میشود.
  • آب بر سلامتی کل اندام بدن تاثیرگذار است.
  • مصرف آب در بین غذا موجب چاقی میشود.
  • مصرف چند لیوان آب در روز باعث کاهش درصد سکته میشود.
  • مصرف آب برای کاهش سردرد مفید است. همچنین استفاده از این مایع در هنگام شب برای افراد دارای یبوست بسیار مفید است.