تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش جوجه کشی مرغ بومی و محلی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۳٫۲۷

اگر کسی از من پرنده جوجه کشی برای کسب اولین تجربه را بپرسد بی درنگ جوجه کشی از مرغ بومی یا همان مرغ محلی را برای او پیشنهاد میکنم. جوجه کشی از مرغ » که همان مرغ بومی یا محلی نیز نامیده میشود « ساده ترین روش جوجه کشی پس از جوجه کشی بلدرچین می باشد. کسانی که تجربه جوجه کشی ندارند ، میتوانند برای بار اول اقدام به جوجه کشی از مرغ نمایند تا تجربه و اطلاعات مفیدی » مانند درک مفهوم ستر و هچر و زمان ستر و زمان هچر و نحوه انتقال از ستر به هچر ، نوربینی ، تنظیمات دستگاه و ... « دریافت کنند

مرغ بومی و محلی
« مرغ بومی و محلی »

خصوصیات تخم شترمرغ

قبل از هر چیز ، ما فرض بر آن میگذاریم که شما از قبل دستگاه جوجه کشی ما را تهیه نموده اید . بطبع ادامه توضیحات که برای شما قید میکنیم مربوط به نحوه جوجه کشی از مرغ توسط ماشین های جوجه کشی ساخت ما میباشد

قدم دوم : خرید تخم نطفه دار مرغ بومی / محلی

پس از تهیه دستگاه جوجه کشی ، قدم دوم خرید تخم های نطفه دار می باشد. خرید تخم نطفه دار می تواند به صورت حضوری و یا آنلاین انجام گردد. حتی المکان تلاش کنید تا تخم های نطفه دار از یک منبع خریداری نمایید تا خطر بیماری ها را کاهش داده باشید.

به این نکته توجه داشته باشید که تخم های با سایز متوسط را تهیه نمایید. از تخم های کوچک جوجه های کوچک متولد میگردند و به همین علت معمولاً دارای فضای کافی جهت رشد و نمو جنین نمی باشند. تخم های بزرگ نیز معمولاً دو زرده بوده و به همین علت دو جنین در داخل تخم در عان واحد رشد میکنند که به احتمال قوی امکان جوجه شدن این تخم ها نیز نزدیک به صفر خوهد بود.

یکی از سولاتی که همیشه کاربران بسیاری از ما جویا میشوند این است که آیا میتوان از تخم هایی که در سوپرمارکت ها و مغازه ها بفروش میرسند جوجه کشی کرد؟ باید بهاین افراد عرض کنیم که تخم هایی که در سوپرمارکت ها به فروش می رسند نطفه دار نبوده و از قابلیت جوجه شدن برخوردار نیستند.

پیشنهاد : برای خرید تخم نطفه دار مرغ میتوانید به این سایت مراجعه فرمایید. تخم نطفه دار عرضه شده در این سایت از بالاترین کیفیت برخوردار هستند و بالاترین میزان راندمان جوجه کشی از مرغ را برای شما به ارمغان می آورند.

پرورش مرغ بومی
« پرورش مرغ بومی »

قدم سوم : آغاز فرآیند جوجه کشی از تخم مرغ

پس از بررسی های لازمه و خرید تخم نطفه دار ، قبل از قرار دادن تخم ها داخل دستگاه جوجه کشی ، آن را روشن نموده و اجازه دهید کاملاً گرم شود. دمای داخل دستگاه جوجه کشی باید در محدوده ۳۷٫۲ الی ۳۷٫۵ درجه سلسیوس برسد. دانستن این نکته ضروری بنظر میرسد که در ۱۸ روز اول دوره جوجه کشی رطوبت باید بین ۴۵ الی ۵۰ درصد بوده و پس از آن یعنی در ۳ روز آخر پروسه میزان رطوبت را به ۶۵ درصد افزایش داده شود و طول دوره جوجه کشی از تخم نطفه دار مرغ ۲۱ روز می باشد.

قدم چهارم : کندلینگ یا نطفه سنجی تخم نطفه دار

کندلینگ در واقع وسیله ای برای چک کردن تخم های نطفه دار و بدون نطفه می باشد. برای انجام عمل نوربینی ، تخم ها را در برابر یک منبع روشنایی قرار دهید. درصورتیکه رگه های خونی مشاهده کردید میتوانید مطمئن شوید که تخم نطفه دار مرغ بومی شما در انتهای دوره به جوجه تبدیل خواهد شد پیشنهاد میگردد برای آشنایی بیشتر با فرآیند کندلیتگ مقاله عمل کندلینگ » نوربینی تخم نطفه دار « چیست؟ آموزش نوربینی را نیز مطالعه فرمایید.

بهترین زمان انجام عمل کندلینگ مابین روزهای 8 ام تا 12 ام می باشد. این برهه زمانی است که جنین بیشترین قابلیت برای مشاهده را دارد.

با توجه به اینکه کلیفه فرایند جوجه کشی توسط ماشین جوجه کشی ساخت ما بصورت اتوماتیک و بودن دخالت دست انجام میگیرد نیازی به توضیح بیشتر نبوده و نیاز عملی خاص از طرف شما نخواهد بود. کافیست بعد از رسیدن دوره ستر دستگاه را در حالت ستر قرار داده و تخم های نطفه دار مرح بومی » یا محلی « خود را یک به یک داخل سبد های مخصوص هچ بپینید تا بعد از گذشت سه روز شاهد جوجه شدن تخم های نطفه دار خود باشید.