تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش جوجه کشی از قرقاول

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۳٫۱۴

قرقاول پرنده‌ای از راسته ماکیان‌سانان است. قرقاول به طور بومی در بیشتر نقاط آسیا و همینطور یونان و بلغارستان در اروپا زندگی می‌کند و توسط انسان به بسیاری از کشورهای دیگر هم وارد شده‌است.

بسیاری از علاقه مندان به صنعت جوجه کشی از ما سوالاتی از قبیل اصول و آموزش جوجه کشی قرقاول ، طرز ، روش ، نحوه ، شرایط و مراحل جوجه کشی قرقاول ، زمان و دوره جوجه کشی این پرنده و... میپرسند که در این مقاله بصورت کامل به شرح آنها خواهیم پرداخت.

آموزش جوجه کشی قرقاول

« آموزش جوجه کشی قرقاول »

آموزش نحوه ساخت دستگاه جوجه کشی ساده

با توجه به ساده تر بودن جوجه کشی این پرنده بوسیله دستگاه جوجه کشی ، ما به توضیح جوجه کشی قرقاول با دستگاه جوجه کشی خواهیم پرداخت .

دوره جوجه کشی از تخم نطفه دار قرقاول بوسیله دستگاه جوجه کشی به مدت 22 الی 29 روز طول می کشد.

دمای مورد نیاز برای جوجه کشی قرقاول 37.5 درجه سانتیگراد می باشد. رطوبت دستگاه جوجه کشی قرقاول نیز مهمترین نقش را در جوجه کشی از تخم نطفه دار قرقاول ایفا می کند. بهترین میزان رطوبت برای دستگاه جوجه کشی قرقاول شصت دهم درجه می باشد.

نوربینی تخم نطفه دار قرقاول

درباره روش کندلینگ در مقاله عمل کندلینگ ( نوربینی تخم نطفه دار ) چیست؟ کاملاً آموزش این عمل را شرح داده ایم. پیشنهاد ما به شما این است که بعد از تشخیص نطفه داری تخم، هر هفته یکبار تخم ها را دوباره کندلینگ بکنید تا رشد جنین را مشاهده کرده و اطمینان حاصل کنید که همه چیز طبق اصول پیش می رود.

نوربینی تخم قرقاول

« نوربینی تخم قرقاول »

روش جوجه کشی قرقاول بوسیله دستگاه جوجه کشی

آماده نمودن دستگاه جوجه کشی قرقاول قبل از آغاز دوره جوجه کشی برای کسب راندمان بالای جوجه کشی بسیار مهم می باشد. قبل از شروع عملیات جوجه کشی قرقاول ، تمامی اجزای دستگاه باید تمیز و ضدعفونی گردند این مورد یکی از فاکتورهای مهم موفقیت در کسب بالاترین راندمان جوجه کشی است. همچنین پیشنهاد میشود حتماً از کارکرد صحیح تمام اجزای دستگاه جوجه کشی قبل از انجام فرایند جوجه کشی اطمینان حاصل کنید.

جهت تست دستگاه ، آن را روشن کنید و بعد از گذشت یک ساعت از کارکرد آن را چک کنید تا از چرخش آن مطمئن شوید. پس از چک کردن کارکرد دستگاه ، نوبت قرار دان تخم ها داخل ماشین جوجه کشی است. همیشه تخم های نطفه دار قرقاول را طوری در شانه های جوجه کشی قرار دهید که قسمت نوک تیز آنها به سمت پایین باشد.

عملیات خروج قرقاول ها از تخم

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم ، چرخش تخم های نطفه دار را در روز 19 ام الی 23 ام قطع کرده و دستگاه جوجه کشی را در حالت هچ قرار دهید. عدم چرخش تخم ها به جنین این امکان را میدهد که بتواند خود را مطابق با فرایند پش رو هَچ بکند.

جوجه ها باید بین 2 تا 3 روز هَچ را انجام دهند. دمای هچر تقریباً مساوی با دمای دستگاه ستر یعنی 32 الی 38 درجه سانتیگراد و با میزان رطوبت به اندازه 32 الی 35 درجه سانتیگراد همراه خواهد بود. این امر این امر از خشک شدن بیش از حد پوسته تخم ها در طول فرایند هچ جلوگیری خواهد نمود. جوجه ها به مدت 1 روز در دستگاه باقی می مانند تا قدرت لازم برای حرکت را به دست آورند

جوجه قرقاول

« نوربینی تخم قرقاول »