تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش جوجه کشی از غاز

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۳٫۱۵

جوجه کشی از غاز فرایند نسبتاً پیچیده ای است. سرشت غاز چون یک پرنده آبزی است ، نیازمند روش متفاوتی نسبت به جوجه کشی از سایر طیور می باشد . توضیح این نکته شاید برای شما نیز جالب برسد ؛ جوجه کشی از غاز به روش طبیعی (مرغ مادر) راندمانی در حدود ۳۰ درصد جوجه دهی را در پی دارد اما به وسیله جوجه کشی توسط دستگاه جوجه کشی ساخت ما ، رکورد ۸۵ درصد نیز به ثبت رسیده است که این رقم در بین ماشین های جوجه کشی ایرانی بی سابقه است! در این آموزش ما طریقه و نحوه جوجه کشی از غاز با دستگاه را برای شما آموزش خواهیم داد.

آموزش جوجه کشی غاز

« آموزش جوجه کشی غاز »

میزان دما مورد نیاز جوجه کشی غاز

دمای مورد نیاز برای جوجه کشی غاز به کمک دستگاه جوجه کشی مابین 37.2 الی 37.5 درجه سلسیوس می باشد. این دما استانداردترین میزان برای جوجه کشی غاز توسط ماشین جوجه کشی می باشد که باید توسط برد هوشمند سیستم جوجه کشی قبل از انجام دوره تنظیم گردد.

میزان رطوبت مورد نیاز برای جوجه کشی غاز

رطوبت مورد نیاز برای به جوجه تبدیل شدن تخم های نطفه دار غاز 26.5 الی 32.2 درجه می باشد. لطفاً دقت کنید که در 3 روز آخر دوره جوجه کشی میزان رطوبت را به %75 افزایش دهید.

آموزش جوجه کشی غاز

« آموزش جوجه کشی غاز »

تهویه

مهمترین نکته در جوجه گیری از تخم نطفه دار غاز کنترل مقدار تهویه است. میزان تهویه باید در طول دوران هَچ افزایش یابد. به همین دلیل در 3 روز آخر دوره جوجه کشی باید دریچه های موجود بر روی دستگاه جوجه کشی بطور کامل باز شوند.

اسپری و یا آب پاشی تخم های نطفه دار غاز

همانگونه که در بالا نیز ذکر شد ، اصول جوجه کشی از غاز با سایز پرندگان متفاوت است. لازم است از روز هفتم تا بیست و هفتم جوجه کشی، تخم های نطفه دار غاز را با آب ولرم روزی یکبار اسپری فرمایید. این کار از خشک شدن پوسته تخم ها و مشکلات فرایند هچ جلوگیری می کند.

خروج غاز از تخم

« خروج غاز از تخم »

تنظیمات دستگاه جوجه کشی و انتقال تخم های نطفه دار به دستگاه

طول مدت دوره جوجه کشی از تخم غاز حدود 28 الی 35 روز می باشد. بهتر است حداقل 24 ساعت قبل از شروع دوره جوجه کشی غاز دستگاه را روشن کرده و تنظیمات دما ، رطوبت و تهویه را انجام دهید. تا وقتی که این تنظیمات روی ماشین جوجه کشی به ثبات نرسیده از قرار دادن تخم ها داخل ماشین جوجه کشی اجتناب کنید. تنظیم فاکتورهای اساسی جوجه کشی یعنی دما ، رطوبت و... پس از قرار گرفتن تخم ها داخل دستگاه اشتباه محض است ؛ چراکه یکی از مهمترین و تعیین کننده ترین بازه های زمانی در رشد جنین 4 الی 5 روز اول دوره جوجه کشی می باشد و با عدم تنظیم صحیح دما و رطوبت ، ضربه جبران ناپذیری به میزان راندمان جوجه کشی خواهد خورد.

همچنین لازم است قبل از قرارگیری تخم ها داخل دستگاه جوجه کشی ، آنها را در دمای ثابت اتاق قرار داده و اجازه دهید تخم های نطفه دار چند ساعت در این دما گرم شوند. قرار دادن تخم های سرد بدون فرایند گرمایش باعث خراب شدن زرده ی آن میشود. اگر تخم ها را از طریق اینترنتی خریداری کرده اید ، اجازه دهید که به مدت 10 الی 12 ساعت در اتاقی با دمای 21.1 درجه سلسیوس باقی بمانند. مدت زمان می تواند موفقیت شما را در جوجه کشی از تخم های نطفه دار غاز تا حد بالایی تضمین کند، چرا که به کیسه هوایی اجازه می دهد که به وضعیت صحیح خود باز گردد.

 

پس از طی این مراحل نوبت به انتقال تخم ها به داخل دستگاه می رسد. تخم های غاز را طوری به پهلو بخوابانید که انتهای پهن ترشان (کیسه هوایی) کمی بالاتر قرار بگیرد. انجام این کار جهت هچ موفق جوجه ها بسیار ضروری است.

تخم ها را طبق آموزش درج شده در صفحه عمل کندلینگ ( نوربینی تخم نطفه دار ) چیست؟ آموزش نوربینی در روز هفتم ، چهاردهم ، بیست و یکم و بیست و ششم جوجه کشی کندلینگ نمایید.