تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

نحوه جوجه کشی از عروس هلندی

ویرایش شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۱۵

جهت جوجه کشی از عروس هلندی به دو طریق امکان پذیر می باشد ، نخست اینکه بوسیله ماشین جوجه کشی میتوان از تخم این پرنده بصورت مصنوعی جوجه کشی نمود ، ثانیا جوجه کشی از عروس هلندی به شیوه طبیعی نیز امکان پذیر می باشد

در مقاله زیر آموزش جوجه کشی عروس هلندی به شیوه طبیعی را برای شما جمع آوری نموده ایم که میتوانید با مطالعه این مطلب طریقه جوجه کشی عروس هلندی به شیوه طبیعی را فرا بگیرید

نحوه جوجه کشی عروس هلندی

« نحوه جوجه کشی عروس هلندی »

شرایط جوجه کشی از عروس هلندی به روش طبیعی

جوجه کشی عروس هلندی کار چندان سختی نیست البته با این شرط که شرایط جوجه کشی عروس هلندی را فراهم آورید. جهت این کار به دو عدد عروس هلندی نر و ماده نیاز خواهید داشت که قبلا باهم جفت شده باشند. در قدم بعدی برای اینکه تکثیر عروس هلندی ها را به ثمر برسانید باید عروس هایتان را با دان تقویتی و غذای نرم تقویت. یکی از غذاهای تقویتی سفیده تخم مرغ را با کمی زرده و نیز کمی هویج رنده شده و بادام مخلوط نموده در اختیار عروس هلندی نر و ماده قرار دهید. به این نکته توجه فرمایید که همزمان با غدای پرنده ، تخم آفتابگردان، جوانه ها،سبزیجات تازه و هفت تخم نیز فراموش نشود. هم چنین قفس عروس هایتان باید به اندازه کافی جادار و بزرگ باشد تا پرنده ها آزادی عمل بیشتری داشته باشند.

 

بیشتر عروس ها جهت تخمگذاری به مکانی سر بسته نیاز دارند در این صورت باید برای آنها یک قوطی تهیه نمایید که در اصطلاح قوطی تکثیر نامیده می شود. این قوطی که می تواند پلاستیکی، چوبی و مقوایی باشد باید در حالت ایده آل دارای حداقل 24 سانت طول و 15 سانت عرض باشد. سعی کنید کف قوطی را با پوشال بپوشانید. حال قوطی را در مکانی مناسب قرار دهید. ممکن است جفت شدن پرنده ها جهت تکثیر و تخمگذاری کمی زمان بر باشد پس صبور باشید.

 

بعد از مدتی مشاهده خواهید نمود که نر و ماده مدام در حال رفت و آمد به داخل قوطی تکثیر بوده و بعد از اندک مدتی ماده تخمگذاری می کند. بعد از 19 الی 22 روز جوجه های زیبا به دنیا می آیند و تحت مراقبت خوب والدین خود قرار می گیرند.

 

توجه داشته باشید که جهت جوجه کشی عروس هلندی دما و رطوبت اتاق مناسب بوده و قفس باید در مکانی دنج و بدون استرس به گونه ای که به هنگام روز؛ روشنایی کافی و شب هنگام تاریکی برای عروس ها فراهم باشد، قرار بگیرد.