تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

تفاوت ، مزایا و معایب جوجه کشی به روش طبیعی و مصنوعی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۳٫۲۶

در بحث جوجه کشی ، دو روش اصلی جوجه کشی داریم ؛ یکی از این روش های جوجه کشی به روش طبیعی می باشد که در این روش از مرغ مادر ( مرغ ماده ) جهت انجام فرایند جوجه کشی استفاده می گردد. در دومین متد جوجه کشی ، از یک دستگاه جوجه کشی برای انجام فراید جوجه کشی استفاده می گردد ؛ آما شباهت ها و تفاوت های روش های ذکر شده چیست ؟ کدام برای شما بهتر و کاربردی تر است ؟

در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب جوجه کشی به دو روش طبیعی و مصنوعی را برای شما بازگو کرده و توضیح دهیم.

جوجه کشی طبیعی
« جوجه کشی طبیعی »

جوجه کشی به روش طبیعی

در این روش ، همانطور که در بالا نیز ذکر شد از یک مرغ مادر ( مرغ کرچ ) جهت تبدیل تخم به جوجه استفاده میشود. مرغ کرچ ، تمامی اعمالی که جهت جوجه کشی نیاز است را انجام می دهد و نیازی به دانش جوجه کشی ( میزان چرخش ، دما ، رطوبت ، اکسیژن و ... ) از طرف شما نخواهد بود. همچنین پس از تبدیل تخم به جوجه ، مرغ ماده بیشتر اعمال مربوط به مراقبت از جوجه های یکروزه را انجام خواهد داد. به همین علت جوجه های یکروزه متولد شده قوی تر خواهند بود ( شایان به ذکر است این مسئله تئوری است و از نظر علمی اثبات نگردیده است ) . انجام فرایند جوجه کشی به روش طبیعی اگر تخم های شما محدود باشند و قصد جوجه گیری از چند تخم را داشته باشید بصرفه خواهد بود.

در توضیح بالا شما با مزایای جوجه کشی به روش طبیعی آشنا شدید ؛ اما جوجه کشی به روش مصنوعی معایبی نیز دارد ، بعنوان مثال شما قادر به پیش بینی اینکه مرغ مادر کی کرچ خواهد شد نمی باشید. همچنین ، جوجه کشی طبیعی فصل های خودش را دارد و تنها در ماه های خاصی از سال انجام میگیرد.

از دیگر معایب جوجه کشی به روش طبیعی غیرقابل پیشبینی بودن مرغ مادر می باشد. مرغ مادر امکان اینکه وسط دوره دیگر روی تخم ها ننشیند وجود دارد و اینکه مرغ مادر هرگز قابل کنترل بصورت انسانی نمی باشد . شما فقط زمانی می توانید از نتیجه مطمئن شوید که جوجه های متولد شده را با چشم خود رویت کنید. ضرب المثل معروف “ جوجه رو آخر پاییز میشمارن ” هم نشات گرفته از این موضوع است.

حتی اگر دوره جوجه کشی طبیعی با موفقیت به پایان رسد ، شما نمی توانید تضمین کنید که مرغ تان ، مادر خوبی برای جوجه هایش باشد. برخی اوقات مرغ مادر پس از تولدجوجه ها وحشی میشود و در این حالت احتمال صدمه زدن به جوجه هایش وجود دارد.

* شما میتوانید با مراجعه به صفحه آموزش جوجه کشی طبیعی از بلدرچین ، مرغ ، بوقلمون ، غاز و اردک از روش جوجه کشی از این پرندگان مطلع شده و به مشکلات جوجه کشی به این روش پی ببرید.

جوجه کشی مصنوعی
« جوجه کشی مصنوعی »

جوجه کشی به روش مصنوعی

در این روش جوجه کشی از تخم های نطفه دار توسط یک دستگاه جوجه کشی انجام می پذیرد ؛ این روش ساده ترین و کارا ترین متد جوجه کشی می باشد.

از مزایای جوجه کشی به روش مصنوعی ، عدم محدودیت جوجه گیری در فصل های خاص می باشد. شما بکمک این روش خواهید توانست ، در هر موقعی از سال از تخم های خود جوجه کشی نمایید و محدودیتی از رسیدن فصلی خاص را نخواهید داشت. همچنین در این روش شما به مرغ مادر جهت انجام امور فرایند جوجه کشی نخواهید داشت.

در روش جوجه کشی به روش مصنوعی امکان کنترل بهتر جوجه های یکروزه فراهم خواهد شد ، در متد جوجه کشی طبیعی تعداد محدودی جوجه با فواصل زمانی متفاوتی نسبت به هم به دنیا می آیند و در نتیجه امکان مدیریت یکپارچه گله از لحاظ تغذیه، بهداشت و … فراهم نمی باشد.

از دیگر خصوصیات جوجه کشی به روش طبیعی کاهش محسوس انتقال بیماری های طیور به جوجه ها می باشد.

ماشین های جوجه کشی امروزی ( و ساخت ما ) دارای ظرفیت های تخم متنوعی می باشند و شما میتوانید حداقل 12 و حداکثر هزاران تخم را در عان واحد جوجه کشی نمایید.

احتمال خرابی تخم ها در این روش به دلیل منطقی بسیار کاهش می یابد ، چرا که تمامی تخم ها تحت دمای بهینه جوجه کشی قرار دارند.

 

جوجه کشی مصنوعی معایبی نیز دارد . البته این معایب در دستگاه های جوجه کشی غیر استاندارد و غیر فنی وجود دارد و تمامی معایب جوجه کشی به روش مصنوعی در دستگاه جوجه کشی ساخت ما بطور کامل مرتفع گردیده اند. درصورتی که قصد خرید سیستم جوجه کشی دارید حتما به نوع چرخش ( دستی یا اتومات ) ، کیفیت کنترلر ( مغز جوجه کشی دستگاه ) ، امکان کارکرد با برق اضطراری ( اینورتر ) و ... توجه فرمایید تا در زمان استفاده به مشکلات جدی برنخورید.