تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آیا جوجه کشی در فضای باز ممکن است؟

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۴٫۱۶

در صورتی که قصد تهیه دستگاه جوجه کشی را دارید و یا دارای این محصول هستید به احتمال زیاد به فکر جوجه کشی در فضای باز افتاده اید. انجام این کار به دلایل مختلف امکانپذیر نبوده و به همین علت ما این مطلب را برای شما آماده کرده ایم. در این مطلب ما به شما دلایل امکان پذیر نبودن جوجه کشی در فضای باز را برایتان شرح خواهیم داد.

جوجه کشی در فضای باز

« جوجه کشی در فضای باز »

دلایل مقدور نبودن جوجه کشی در فضای باز

اصلی ترین عاملی که جوجه کشی در فضای باز را غیر ممکن میکند دما و رطوبت است ؛ چرا که میزان دما و رطوبت محل استفاده دستگاه جوجه کشی باید ثابت بوده و نوسان نداشته باشد. معمولاً مقدار دمای محل باید حدود ۲۳-۲۷ درجه سانتیگراد بوده و رطوبت نیز حدود ۳۵ الی ۵۰ درصد باشد. نور و تهویه نیز باید در حد نرمال باشد. با این توضیحات هیچکدام از شرایط و مقادیر گفته شده در فضای باز قابل اجرا نیست ؛ چرا که در محیط های باز مقدار دما و رطوبت هر لحظه در حال تغییر است. علاوه بر این در صورتی که دستگاه در زیر نور خورشید قرار بگیرد عملاً راندمان جوجه کشی به حداقل خواهد رسید.

شاید در برخی اوقات و شرایط احتمال جوجه کشی در فضای باز مقدور باشد ؛ اما این کار اصلاً به ریسک آن نمی ارزد. برخی از افراد فکر میکنند که با قرار دادن دستگاه جوجه کشی در زیر سایه و کشیدن نایلون در کناره ها و قرار دادن سایه بان میتوانند دما و رطوبت را کنترل کنند ؛ در این مواقع نیز حتی با انجام دادن این عملیات نمیتوان مانع تغییرات دمایی و رطوبتی شد و دما و رطوبت ثابتی را برای دستگاه فراهم کرد.

محیط مناسب جوجه کشی

در صورتی که خواهان انجام دادن یک فرایند جوجه کشی موفق باشید حتماً و حتماً باید به محل قرار گیری دستگاه دقت کافی مبذول کنید. با اینکه ماشین جوجه کشی به نوبه خود نسبت به تولید دما و رطوبت مناسب برای جوجه کشی اقدام میکند ؛ اما نامناسب بودن دمای محیط میتواند در روند کارکرد دستگاه تاثیر منفی ایجاد کند. برای نمونه اگر محیط سرد باشد دستگاه برای تولید حرارت برق زیادی را مصرف خواهد کرد و در صورت گرم بودن بیش از محیط نیز دستگاه اقدام به فعال سازی فن تهویه خواهد کرد که این موضوع سبب از دست رفتن بیش از حد رطوبت داخل دستگاه خواهد شد.

جوجه های متولد شده در فضای بسته

« روش مست کردن و جفتگیری کاسکو »

در کل میتوان گفت که بدلیل ثابت نبودن دما و رطوبت محیط باز عملاً روند کارکرد دستگاه جوجه کشی با اختلال مواجه خواهد شد و این موضوع با قرار دادن سایه بان و یا محافظ در اطراف دستگاه نیز حل نخواهد شد. ماشین جوجه کشی حتماً باید در جایی قرار گرفته شود که دما و رطوبت در آنجا ابت بوده و تهویه نیز به خوبی انجام شود. معمولاً این نوع محصولات در فضاهای بسته راندمان بهتری را برای استفاده کننده به ارمغان می آورند.