تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش جوجه کشی از بوقلمون

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۳٫۲۰

جوجه کشی از بوقلمون همانند سایر طیور علاقه مندان بیشماری دارد. جوجه کشی از این پرنده گاه جهت استفاده از تخم آن و گاه بدلیل فروش گوشت آن در بازارهای ایران انجام میگیرد. در این مقاله ما قصد داریم آموزش هایی را در مورد اصول و نحوه و طیقه جوجه کشی از بوقلمون را توضیح دهیم.

آموزش جوجه کشی بوقلمون

« آموزش جوجه کشی بوقلمون »

آموزش و مراحل جوجه کشی از بوقلمون

انجام عمل جوجه کشی از بوقلمون به دو صورت قابل انجام است : ۱- روش طبیعی بکمک مرغ مادر ۲- روش مصنوعی بکمک دستگاه جوجه کشی. با توجه به تخصص ما در مورد سیستم های جوجه کشی روش دوم را برای شما توضیح خواهیم داد.

لطفاً به این نکته نیز توجه فرمایید که جوجه کشی از بوقلمون به روش طبیعی با توجه به عدم توجه مرغ مادر به چرخش تخم ها و مدت زمان خوابیدن روی تخم ها روش مناسبی برای جوجه کشی از این پرنده نیست و توصیه ما بر این است که حتماً از روش جوجه کشی بوقلمون بصورت مصنوعی استفاده فرمایید.

جوجه کشی از تخم های نطفه دار بوقلمون پروسه ای حساس ولی لذت بخش می باشد. در حالت کلی جوجه کشی از تخم های نطفه دار بوقلمون می تواند بصورت طبیعی با استفاه از بوقلمون های مادر و یا به روش مصنوعی و با استفاده از دستگاه های جوجه کشی انجام پذیرد. معمولاً جوجه کشی به روش طبیعی توسط فعالان در صنعت پرورش بوقلمون رد می شود چرا که بوقلمون های ماده معمولاً مادران خوب و قابلی برای جوجه های خود نمی باشند. به همین دلیل در این مقاله می خواهیم درباره هچ تخم های بوقلمون با استفاده از دستگاه جوجه کشی بحث نماییم.

آموزش جوجه کشی بوقلمون

« تخم نطفه دار بوقلمون »

راهنمای انتخاب تخم نطفه دار بوقلمون

انتخاب تخم نطفه دار بوقلمون در راس عوامل مهم جهت دریافت راندمان بالاتر از ماشین جوجه کشی است . جهت جوجه کشی از بوقلمون تخم های نطفه داری را انتخاب کنید که دارای سطوح شفاف بوده و عاری از هر نوع سوراخ ، ترک و یا آسیب ظاهری باشند. همچنین بدلیل کاهش خطرات رشد میکروب های مضر جوجه کشی حتماً از تخم نطفه دار تمیز استفاده کنید. همواره به این نکته توجه داشته باشید که تخم های نطفه دار باید تازه باشند. درصورتیکه تخم های نطفه دار بین از ۷ روز از زمان تولید آنها گذشته باشد ؛ درصد تبلیل شدن به جوجه در آنها کاهش خواهد یافت.

آماده کردن دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی که جهت انجام فراید جوجه گیری از بوقلمون استفاده میکنید حتماً و حتماً باید تمیز باشد. درصورتیکه قبلاً از دستگاه جوجه کشی خود استفاده نموده اید پیشنهاد میگردد یکبار دیگر نسبت به شستشوی داخل دستگاه اقدام کنید ، چراکه نظافت ماشین جوجه کشی امری بسیار ضروری برای جوجه گیری از بوقلمون است.

 

از فاکتورهای اساسی جوجه کشی بوقلمون تنظیم میزان دما و رطوبت می باشد. درصورتی که سیستم جوجه کشی خود را از شرکت ما تهیه نموده اید همراه آن برگه میزان دمای دستگاه جوجه کشی برای بوقلمون و رطوبت جوجه کشی بوقلمون برای شما ارسال گردیده است که با توجه به آن میتوانید میزان دما و رطوبت را تنظیم کنید . همچنین دما و رطوبت مورد نیاز در صفحه جدول دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی نیز قرار گرفته است که میتوانید با مراجعه به صفحه ذکر شده مطالعه فرمایید.

حتماً دستگاه خود را در ناحیه با دما و رطوبت متوسط قرار دهید میزان دمای استاندارد جوجه کشی بوقلمون با دستگاه حدود ۱۵ درجه سانتیگراد می باشد . همچنین مکان دستگاه نباید در معرض نور آفتاب قرار داشته باشد. تمامی این موارد در کنار سیستم جوجه کشی و در دفترچه راهنما توضیح داده شده است.

 

قبل از قرار دادن تخم های نطفه دار بوقلمون ، دستگاه خود را روشن کرده و اجازه دهید تنظیمات آن به ثبات برسد. دستگاه باید حداقل نیم ساعت قبل از ورود تخم ها آماده باشد.

هَچ شدن تخم بوقلمون داخل ماشین جوجه کشی

« هَچ شدن تخم یوقلمون داخل ماشین جوجه کشی »

راهنمای انتخاب تخم نطفه دار بوقلمون

جهت شروع فرآیند جوجه کشی بوقلمون تخم های نطفه دار خود را بگونه ای داخل راک های جوجه کشی قرار دهید . حتماً توجه فرمایید جهت تکامل جنین قیمت پهن تخم ها را رو به بالا قرار دهید.

طول دوره جوجه کشی بوقلمون ۲۸ روز می باشد. ۲۴ روز اول دوره در واقع روزهای تکامل جنین های داخل تخم می باشند.

پس از گذشت بازه زمانی ۷ روزه تخم ها را از ماشین جوجه کشی خارج نموده و آنها را نطفه سنجی نمایید. تخم های بدون نطفه را از دوره جوجه کشی حذف نموده و تخم های نطفه دار را سریعاً به داخل دستگاه بازگردانید.

تخم های جوجه کشی روزانه حداقل ۳ بار به اندازه زاویه ۱۸۰ درجه چرخانده شوند که این عمل توسط دستگاه جوجه کشی بصورت اتوماتیک انجام میگیرد . انجام این کار مانع از چسبیدن جنین به پوسته شده و فرایند هچ را تحریک می کند، همچنین باعث می شود که تخم ها گرما را بطور یکنواخت در تمامی جهات دریافت کنند.

بعد از گذشت ۲۵ روز از مدت جوجه کشی بوقلمون چرخش دستگاه را متوقف نموده و آن را در حالت هچ قرار دهید . تخم ها باید ۳ روز در حالت هچ باقی بمانند .در طول ۳ روز آخر دوره جوجه کشی دما را به ۳۷ درجه کاهش و رطوبت را به ۷۵٪ افزایش دهید.

 

بیشتر تخم ها در روز ۲۸ ام دوره جوجه کشی شروع به هچ می کنند. ممکن است ترک هایی را بر روی تخم ها مشاهده نمایید. قسمت ترک دار تخم ها باید رو به بالا قرار بگیرد تا جوجه ها قادر باشند به راحتی سر از تخم بیرون بیاورند. حتی ممکن است صدای جیک جیک برخی از جوجه های داخل تخم را نیز بشنوید. ممکن است ۵ الی ۱۰ ساعت طول بکشد تا جوجه بتواند بطور کامل از تخم بیرون بیاید. اکیدا توصیه میشود در خروج بوقلمون ها از داخل تخم دخالت نکنید تا خودشان فرایند خروج از تخم ها را به پایان برسانند.

 

جوجه های متولد شده باید ۵ الی ۶ ساعت داخل دستگاه باقی بمانند تا کاملاً شوند. پس از آن می توانید آنها را به زیر لامپ مادر مصنوعی انتقال دهید.