تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش جوجه کشی از طاووس

بروز شده در : ۱۴۰۰٫۰۲٫۲۷

طاووس ، پرنده ای با رنگ ها و پرهای جذاب است. دلیل مشهور بودن طاووس بیشتر به خاطر داشتن دم با شکوهی است که جنس نر ،آن را برای جفت یابی باز کرده و به نمایش می گذارد .

امکان جوجه کشی طاووس به روش طبیعی « پرنده مادر » بسیار سخت و دور از ذهن می باشد. به همین دلیل بسیاری از علاقه مندان به صنعت جوجه کشی همواره از دستگاه جوجه کشی برای جوجه گیری از طاووس استفاده کرده اند.

در این مقاله ما به شما ، نحوه جوجه کشی و عوامل دخیل در آن « دمای جوجه کشی طاووس و شرایط جوجه کشی و ... » توسط ماشین جوجه گیری را به شما آموزش خواهیم داد. امیدواریم برایتان مفید واقع گردد.

جوجه طاووس

« جوجه طاووس »

دمای مورد نیاز جهت جوجه کشی طاووس

دمای جوجه کشی طاووس جهت تنظیم دستگاه جوجه کشی باید بین 37.2 الی 37.7 درجه سیلسیوس قرار بگیرد. این دما استاندارد ترین سطح برای جوجه کشی از طاووس می باشد و کم یا زیاد بودن آن شدیداً روی کاهش راندمان جوجه کشی تاثیر خواهد داشت و در برخی موارد باعث عدم جوجه آوری خواهد شد.

همواره قبل از انجام عمل جوجه کشی میزان دمای لازم برای جوجه کشی طاووس را تنظیم نمایید تا شاهد عدم جوجه شدن تخم های نطفه دار خود نباشید.

رطوبت مورد نیاز برای جوجه کشی طاووس

رطوبت استاندارد برای جوجه کشی از تخم نطفه دار طاووس شصت / ۶۰ درصد می باشد. تنظیم رطوبت می تواند با استفاده از یک سینی آب در داخل دستگاه بوده و با به وسیله رطوبت ساز انجام شود. در اینصورت فرآیند تنظیم رطوبت در دستگاه جوجه کشی بصورت اتوماتیک انجام میپذیرد و نیازی به داشتن اطلاعات از طرف شما نخواهد بود.

جوجه کشی طاووس

« جوجه کشی طاووس »

روش جوجه کشی طاووس به کمک دستگاه جوجه کشی

قبل از انجام فرآیند جوجه کشی از تخم نطفه دار طاووس ، باید از بهداشت دستگاه جوجه کشی خود اطمینان حاصل فرمایید ،  همچنین پیشنهاد میگردد حداقل 24 ساعت قبل از شروع دوره جوجه کشی ، دستگاه را تست و راه اندازی فرمایید.

برای شروع دوره جوجه کشی طاووس ، سعی کنید دستگاه جوجه کشی را بر روی سطحی صاف قرار دهید. همچنین ، حتی المکان دستگاه را در محلی با دما و رطوبت نسبتاً ثابت قرار دهید. دستگاه را در کنار ورودی هوا یا دریچه هوایی ، پنجره ، کولر و هر ناحیه ای که در معرض جریان هوای آزاد و یا تابش مستقیم آفتاب می باشد قرار ندهید.

 

پس از آماده کردن ماشین جوجه کشی زمان انتقال تخم نطفه دار طاووس به آن میرسد.

پس از آماده سازی کامل دستگاه جوجه کشی نوبت به انتقال تخم ها به دستگاه می رسد. تخم های جوجه کشی در شانه های جوجه کشی باید طوری به پهلو خوابانده شوند که انتهای نوک تیزشان به سمت پایین قرار بگیرد. چرخش تخم ها را در 26 امین روز ( 3 روز قبل از پایان دوره جوجه کشی و در آغاز فرایند هچ ) متوقف کنید. دمای تخم های هچ شده باید مابین 37.2 الی 37.7 درجه سلسیوس باقی بماند ، اما سطح رطوبت افزایش یابد تا از خشک شدن پوسته تخم ها در هنگام خروج جوجه طاووس ها جلوگیری شود.

جوجه طاووس های هچ کرده تا زمان خشک شدن داخل دستگاه باقی می مانند و پس از آن به محیط پرورشی انتقال می یابند.