تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

روش های جلوگیری از فاسد شدن و خراب شدن محصولات لبنی

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۸٫۳۰

شیر و انواع محصولات لبنی از نمونه دارایی ها و سرمایه های یک فروشگاه دار لبنیات است و به همین علت حفظ طراوت و تازگی آنها در اولویت هر فروشنده های می باشد. در این مطلب از سایت ما روش هایی را به شما ذکر خواهیم کرد که به وسیله آنها میتوانید طول عمر این فراورده ها را افزایش دهید و از خراب شدن و فاسد شدن سریع آنها جلوگیری کنید. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

روش های کاربردی جهت جلوگیری از فساد شیر

در صورتیکه شما یک فرد خانه دار بوده و در یخچال منزل شما شیر فاسد شده باشد ضرر هنگفتی نخواهید کرد ؛ اما در صورتیکه یک تولید کننده و فروشنده هستید مطمئنا در صورت فساد محصولات لبنی با ضررهای هنگفتی مواجه خواهید شد. به همین علت اهمیت نگهداری صحیح و اصولی محصولات لبنی برای مغازه دار و یا تولیدکننده بسیار بیشتر بوده و ممکن است در صورت یک لحظه غفلت ، یک عمر پشیمانی برای ایشان به ارمغان بیاید.

جلوگیری از فساد شیر

« جلوگیری از فساد شیر »

پیشنهاد میکنیم که شیر را مستقیماً از دامدار تهیه کنید. در اینصورت قیمت تمام شده شیر برای شما ارزان تر از سایر حالات شده و مدت زمان طولانی تری خواهد کشید که فساد شیر شروع شود.

  • شیر با پس از دوشش بلافاصله به مغازه خود حمل کنید. دقت کنید هر چقدر مسافت دامداری تا مغازه شما کوتاه تر باشد تاثیر زیادی بر سالم ماندن شیر شما خواهد داشت.
  • در صورت وجود مسافت بالا برای نقل و انتقال شیر از کامیون های یخچال دار استفاده کنید. این کامیون ها مجهز به یخچال بوده و میتوانند شیر را تا ۴ درجه سانتیگراد خنک کنند.
  • پس از انتقال شیر بلافاصله آن را به درون محفظه شیرسردکن انتقال دهید. شیرسرکن ها همانطور که از نام آنها پیداست برای خنک نگهداشتن شیر مورد استفاده قرار میگیرند. این محصولات دارای خروجی شیر تخلیه هستند. با این حالت شما میتوانید شیر مورد نیاز خود را برداشت کنید و مابقی درون شیرسردکن باقی خواهد ماند.

روش های کاربردی جهت جلوگیری از فساد ماست و دوغ

ماست پر فروشترین ماده لبنی بعد از شیر می باشد و فسادپذیری آن نیز نسبت به شیر دیرتر انجام میشود. برای تهیه ماست ابتدا شیر جوشانده میشود و در دمای اتاق ماست بندی گردد. با گذشت چند ساعت از انجام عملیات ماست بندی مایع باید به درون یخچال قرار داده شود. علاوه بر این جهت نگهداری بهتر از ماست آن را در ظروفی با جنس آلومینیوم ، استیل و یا پلاستیک بسته بندی کرد.

قبل از تهیه ماست باید به ظرفیت یخچال خود توجه کافی داشته باشید و هیچ گاه بیشتر از ظرفیت یخچال نسبت به تولید ماست اقدام نکنید ؛ چرا که افزودن مواد لبنی بیش از اندازه به درون یخچال ظرفیت برودتی آن را تحت تاثیر قرار داده و راندمان سرمایشی را پایین می آورد. خوب است بدانید که دمای ۵ الی ۷ درجه سانتی گراد بهترین دما برای نگهداری ماست است.

دوغ هم مانند ماست نسبت به شیر ماندگاری بالاتری دارد و از نمونه فراورده های تخمیری به شمار میرود. غالب فروشندگان و تولیدکنندگان این فراورده را در خارج از یخچال نگهداری میکنند. با این حال بهتر است که این فراورده نیز درون یخچال نگهداری شود.

جلوگیری از فساد کره

« جلوگیری از فساد کره »

روش های کاربردی جهت جلوگیری از فساد خامه و کره

این دو فراورده در کارگاه ها عموماْ در ظرفیت های ۲۰۰ گرم ، ۵۰۰ گرم و... به بازار عرضه میشوند. مطمئناً برای نگهداری سالم و صحیح این دو فراورده بایستی در یخچال نگهداری شوند. البته تهیه کره و خامه تنها محدود به فضاهای صنعتی نبوده و برخی از افراد با خرید دستگاه های کره گیر و خامه گیر نسبت به تولید این فراورده ها اقدام میکنند. بعد از اتمام فرایند خامه گیری نیاز است تا آن را داخل یخچال قرار دهید.

فرایند تهیه کره توسط دستگاه کره گیر حدود یکساعت زمان بر بوده و نیاز است تا فراورده پس از  آبگیری به داخل یخچال منتقل شود.