تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

نکات مهم در جفت زدن قناری و گل به سر

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۱۲

قناری پرنده ایست که به سادگی میتوان آن را با سایر پرندگان مثل سهره و گل به سر جفت زد. جوجه حاصل شده از جفت گیری این پرنده ها پرنده ای متفاوت بوده که به گل به سر قناری یا سهره قناری مشهور می باشد.

جفت زدن قناری با گل به سر نسبت جفت زدن قناری با سهره از ارزش بیشتری برخوردار است. خروجی حاصل از جفت زدن قناری با سهره پرنده ای نازاست ، اما بدلیل اینکه از زیبایی خاص برخوردار بوده و آواز زیبایی دارد ارزش پرورش و نگهداری دارد. این درحالیست که نوع ماده آن تنها هزینه نگهداری به دنبال دارد.

حاصل جفت زدن قناری با گل به سر پرنده ای عقیم نیست و میتوان از تخم های نطفه دار آنها جوجه آوری کرد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با ویژگی ها و نکات مهم جفت زدن قناری با گل به سر آشنا کنیم.

جفت زدن گل به سر با قناری

« جفت زدن گل به سر با قناری »

خصوصیات گل به سر قناری

گل به سر قناری برخلاف سهره قناری عقیم نبوده و خصوصیات ژنتیکی نزدیکی با نژاد قناری دارد این پرنده دلنشینی داشته و برخلاف سایر نژادهای مقاومت بالایی در مقابل هوای سرد و گرم دارد. تعداد گل به سر قناری در بازار بسیار محدود بوده و ارزش مادی و معنوی آن نسبت به سهره قناری بسیار زیاد می باشد.

روش جفت زدن قناری و گل به سر

برای جفت زنی قناری با گل به سر مراحل زیر را رعایت کنید :

۱- یکعدد گل به سر نر تهیه کنید. بهتر است که گل به سر جوجه باشد تا رام کردن آن آسان تر باشد.

۲- گل به سر نر را چندین ماه در بین قناری های ماده نگهداری کنید.

۳- هنگامیکه گل به سر به سن بلوغ رسید برای جفت زنی آماده میشود. گل به سر با صدای مست آواز میخواند و پرهای خود را آویزان کرده و دمش را به سمت بالا میگیرد.

۴- در مرحله بعدی برای گل به سر مست شده باید ماده مناسب انتخاب کنید. قناری توسرخ و یا سبز برای جفت کردن با این پرنده مناسب هستند.

۵- پرنده ها را بصورت جداگانه در قفس های جدا نگهداری کرده و در یک محیط آرام و خلوت قرار دهید. دمای مناسب برای نگهداری این پرنده ها حدود ۲۰ الی ۲۵ درجه می باشد. میزان نوردهی نیز باید ۱۴ الی ۱۵ ساعت در روز باشد.

۶- درصورتیکه دیدید گل به سر به آواز خود ادامه میدهد و قناری ماده جیک جیک میکند و از لابلای قفس ها به هم غذا میدهند بدین معنیست که دو پرنده دارند با هم جفت میشوند و میتوان آنها را درون یک قفس قرار داد.

۷- پرنده ها ممکن است که باهم دعوا کرده و زد و خورد با هم داشته باشند. اما عموماً بعد از یک هفته صبح ها جفت گیری میکنند.

۸- بعد از مدتی قناری ماده شروع به تخمگذاری میکنند. درصورتیکه دیدید گل به سر قناری را ادذیت میکنید میتوانید مکان آنها را از هم جدا کنید.