تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

راهنمای جابجایی و نصب آبسردکن

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۹٫۲۳

امروزه با توجه به گرمی هوا وجود انواع لوازم سرمایشی و بلخصوص آبسردکن ها از نمونه لوازم ضروری به شمار می آیند. به همین علت آبسردکن ها در انواع مکان های عمومی و خصوصی مانند منازل مسکونی ، اداره جات ، مغازه ها ، بانک ها ، مساجد و... استفاده های بسیار زیادی دارند. به همین علت لازم دانستیم تا در مورد نحوه جابجایی و نصب آبسردکن های فانتزی توضیحات کاملی به شما ارائه دهیم. مطالعه این مطلب سبب خواهد شد که آبسردکن مورد استفاده شما کمتر دچار خرابی شود.

نصب آبسردکن

« نصب آبسردکن »

روش نصب آبسردکن

برای نصب آبسردکن ابتدا از خمات پس از فروش محصول خریداری شده بخواهید تا نسبت به نصب آن در محل شما اقدام کنند ؛ چرا که برخی از برندها اگر توسط افراد متفرقه نصب شوند از درجه اعتبار گارانتی ساقط میگردند. همچنین آبسردکنهای ایستاده هر کدام در تنوع مختلفی تولید میشوند و ساختار هر کدام نسبت به دیگری فرق میکند.

خوب است بدانید که پر فروش ترین نوع آبسردکن مربوط به آبسردکن های مخزن دار می باشد. به این نوع آبسردکن ها آبسردکن فانتزی نیز می گویند. توجه داشته باشید که این نوع دستگاه ها بدون مخزن به فروش می رسند و خریدار باید بصورت جداگانه برای دستگاه مخزن آب نیز تهیه کند.

روش جابجایی و حمل صحیح و اصولی آبسردکن

هنگامی که آبسردکن را به تازگی تهیه کردید باید آن را بصورت صحیح جابجا کنید ؛ چرا که حمل و نقل غیر اصولی سبب میشود که موتور و کمپرسور دستگاه آسیب ببیند. در واقع زمانیکه آبسردکن را خم میکنید کمپرسور نیز کج میشود و روغن آن به درون لوله های گاز وارد میگردد. اگر در این حالت آبسردکن را روشن کنید بدلیل تداخل روغن در سیستم سرمایشی مشکلات زیادی به وجود می آید و دستگاه به تعمیر نیاز پیدا میکند. به همین علت تمامی سیستم های سرمایشی کمپرسوردار مانند آبسردکن ، یخچال و ... نباید بیش از ۳۰ درجه خم شوند و حمل آبسردکن بصورت خوابیده غیر اصولی می باشد. در صورتیکه در زمان حمل و نقل به ناچار دستگاه را بیش از اندازه معین خم کردید باید آن را روشن نکنید. دستگاه باید حدود ۱۲ ساعت به حالت نرمال قرار داده شود تا روغن به داخل کمپرسور برگردد.

جای گیری صحیح آبسردکن

« جای گیری صحیح آبسردکن »

توجه کنید قبل از انجام جابجایی و حمل آبسردکن حتماْ بایستی آب آن را خالی کنید. بدین منظور در آبسردکن های استاندارد شیر تخلیه ای تعبیه شده و با شل کردن آن میتوان نسبت به خالی کردن مخزن آبسردکن اقدام کرد. در این حالت با حرکت دادن و تکان دادن آبسردکن آبی از آن به بیرون ریخته نخواهد شد. دقت کنید که در زمان تخلیه کردن آب آبسردکن حتما دستگاه خاموش باشد.

اغلب قطعات استفاده شده در ساخت آبسردکن با برق ۲۲۰ ولت کار میکنند ؛ بلخصوص در زمان شروع به کار موتور آبسردکن ها برق بیشتری مصرف میکنند. به همین علت نباید از جریان برق ضعیف و یا پر نوسان برای راه اندازی دستگاه استفاده کرد. خوب است که از پریز برقی استفاده کنید که مجهز به ارت باشد.

توجه : قبل از روشن سازی آبسردکن حتماً مخزن را با آب پر کنید و بر روی دستگاه قرار دهید ؛ چرا که مخزن آبسردکن در زمان روشن بودن دستگاه هیچ گاه نباید خالی باشد. در صورت خالی بودن مخزن دستگاه نقص هایی در هیتر و سیستم سرمایشی دستگاه رخ میدهد و دستگاه به تعمیرات تخصصی نیاز پیدا میکند. به همین علت هنگام کم شدم آب مخزن جهت پر کردن آب آن اقدام کنید.