تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش روش ساخت تونل ضدعفونی کننده

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۳٫۱۶

تونل ضدعفونی کننده همانطور که از نامش پیداست گذرگاهی است که برای ضدعفونی کردن بدن و یا اشیاء مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع تونل را میتوان در ورودی اماکن پرتردد مانند مغازه جات ، بانک ها ، بیمارستان ها ، هتل ها ، رستوران ها و ... قرار داد. استفاده از تونل های ضدعفونی کننده برای از بین بردن ویروس کروناست که امروزه بسیار شایع گردیده است. با اینکه این نوع تونل ها را بصورت آماده نیز میتوان خریداری کرد اما اگر میخواهید یکی از آنها را برای مغازه خود بسازید این مطلب برایتان مفید خواهد بود. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

چکیده مقاله

تونل های ضدعفونی کننده امروزه بیشتر برای ضدعفونی کردن لباس ، مو ، دست و صورت و... استفاده میشود. دلیل استفاده این تونل ها وجود ویروس کروناست که اغلب مشاغل برای از بین بردن ویروس آنها را در ورودی اماکن پر تردد خود بهره گیری میکنند.

لوازم و تجهیزات مورد نیاز ساخت تونل ضدعفونی

برای ساخت تونل ضدعفونی تجهیزات زیر را تهیه کنید:

  • نایلون ضخیم یا ورق های گالوانیزه
  • پروفیل های آلومینیومی
  • زیرپایی با قابلیت قطع و وصل کردن جریان برق
  • یونیت مه ساز نازلی
  • لوله های PVC
  • نازل رطوبت رطوبت
  • مخزن آب و مواد ضد عفونی کننده
ساخت تونل ضدعفونی

« ساخت تونل ضدعفونی »

ساخت چارچوب کلی تونل

در هنگام ساخت تونل بهتر است بدانید که طبعاً چارچوب ساخته شده باید بیش از ۲ متر ارتفاع داشته باشد تا افراد مراجعه کننده بتوانند از آن عبور کنند. علاوه بر این بهتر است که طول تونل بیش از ۲ متر باشد تا امکان باز کردن بازوها درون تونل وجود داشته باشد. جهت ساخت چارچوب کلی میتوانید از انواع پروفیل های آلومینیومی و یا گالوانیزه استفاده کنید اتصالات را به وسیله جوشکاری برقرار کنید.

نصب دیواره ها

برای جلوگیری از پخش شدن مه به بیرون از تونل باید از دیواره استفاده کنید. بدین منظور میتوانید از نایلون های ضخیم و با صفحات پلی کربنات استفاده کنید.

تعریف پدال در زیرپای مراجعه کنندگان

این وسیله را نیز میتوانید بصورت آماده خریداری کنید. بدین صورت که هنگامی که شخص داخل تونل میرود و بر روی پدال قرار میگیرد فشار آن باعث ایجاد اتصال برق شده و رطوبت ساز بصورت خودکار فعال و غیرفعال خواهد شد. این کار باعث اتوماتیک سازی فرایند ضدعفونی شده و از هدر رفت برق و یا مواد ضدعفونی جلوگیری خواهد کرد.

اتصالات تونل ضدعفونی

« اتصالات تونل ضدعفونی »

نصب لوله ها و نازل مه پاش

مواد ضدعفونی باید تمامی بخش های بدن را ضدعفونی کنند. به همین علت باید لوله ها را از قسمت های کناری و زیرین عبور دهید. تعداد نازل های متصل شده به لوله عبارتند از:

۱- ۱ عدد در بالای سر

۲- دو عدد در سمت راست با فاصله نیم متر

۳- دو عدد در سمت چپ با فاصله نیم متر

۴- دو عدد در گوشه های پایین

تعبیه درب

برای ورودی و خروجی تونل حتماً درب تعبیه کنید تا ضدعفونی ایجاد شده در وقفه ضدعفونی افراد به خارج از تونل منتقل نشود. بدین منظور میتوانید از نایلون های ضخیم استفاده کنید. بهتر است تا این نایلون ها از قابلیت آهنربایی برخوردار باشند تا با ورود فرد به تونل باز شوند و خود به خود نیز بسته شوند.

اتصال رطوبت ساز در داخل تونل

آخرین مرحله تونل ضدعفونی استفاده از یکعدد دستگاه رطوبت ساز درون آن است. این وسیله که وظیفه تولید رطوبت را بر عهده دارد از توانایی تولید مه بهمراه مواد ضدعفونی در داخل تونل برخوردار است. شما باید مواد ضدعونی کننده را با آب ترکیب کرده و در محفظه دستگاه رطوبت ساز وارد کنید. با روشن کردن محصول رطوبت ایجاد شده درون تونل وارد شده و محیط را ضدعفونی میکند.مواد ضد عفونی کننده مناسب برای هوا را می توانید از داروخانه ها و مراکز فروش مواد بهداشتی و پزشکی خریداری کنید.