تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش روش تهیه دوغ

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۹٫۲۹

دوغ از نمونه نوشیدنی های محبوب در سراسر جهان بوده و در اغلب کنار غذاها نوشیده میشود. این ماده جایگزین بسیار مناسبی برای نوشیدنی های دارای قند بوده و دارای خواص بیشماری است. دوغ در واقع دارای پروتئین ، ویتامین و کلسیم بسیار زیادی بوده و به همین علت به ارزش غذایی آن افزوده است. با توجه به این موضوع بر آن شدیم تا روش تهیه دوغ در طعم های مختلف را برایتان آموزش دهیم. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

روش تهیه دوغ

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم دوغ ها در طعم های مختلفی تولید میشوند. برخی از تنوع دوغ ها و روش ساخت آنها عبارتند از :

۱. دوغ گازدار

برای تهیه دوغ گازدار شما به ماست ترش نیاز خواهید داشت. بدین منظور میتوانید ماست را در حدود ۲ ساعت در بیرون از یخچال نگهداری کنید تا تعم ترش به خود بگیرد. سپس مقدار آب به ماست اضافه کرده و برای گازدار کردن دوغ دو حبه قند به محلول اضافه کنید. ظرف را در مکانی گرم نگهداری کنید تا با گذشت یک هفته دوغ ترش و گازدار ایجاد شود.

دوغ گازدار

« دوغ گازدار »

۲. دوغ کفیر

کفیر نوعی قارچ است که از شیر بوجود می آید. برای تهیه این نوع دوغ مقداری قارچ کفیر تهیه کرده و شیر را پس از جوشش به دمای نرمال محیطی برسانید. پس از آن به ازای هر لیتر شیر چهار قاشق غذاخوری قارچ کفیر به شیر اضافه کرده و ظرف را در جای تاریک بگذارید. توجه کنید که به هیچ عنوان نباید ظرف فلزی با قارچ کفیر تماس داشته باشد. بعد از گذشت ۴۸ ساعت قارچ را از دوغ جدا کنید.

۳. دوغ بدون گاز

دوغ بدون گاز در واقع از ماست چکیده و یا معمولی بدون اضافه کردن قند تهیه میشود. به همین دلیل ماست را با آب مخلوط کرده و آن را خوب به هم میزنند تا یکدست شود. سپس با نگهداری فراورده در مکانی گرم دوغ بدون گاز حاصل میشود.

۴. دوغ کم چرب

در اغلب کارخانه جات و کارخانه های تولید محصولات لبنی از دستگاه های کره گیری برای تهیه دوغ کم چرب استفاده میشود. این محصولات همانطور که از نامشان پیداست علاوه بر تهیه دوغ کم چرب ، از ماست نیز کره استخراج میکنند.

توجه کنید تهیه دوغ از ماست در منزل برای افراد دارای کلسترول و چربی خون توصیه نمیشود. چرا که ماست های خانگی از چربی بالایی برخوردار بوده و برای افراد نامبرده بسیار مضر می باشد. دستگاه های کره گیری تا حد زیادی چربی را از ماست گرفته و دوغ کم چرب ایجاد میکنند.

روش استفاده از دستگاه های کره گیری

دستگاه های کره گیر و دوغ سازی به کمک نیروی گریز از مرکز نسبت به تولید کره و دوغ اقدام میکنند. برای استفاده از این نوع محصولات کافیست تا مقداری ماست پر چرب ، آب و مقداری یخ را به درون دستگاه بریزید و دستگاه را روشن کنید. با شروع به کار دستگاه دستگاه شروع به چرخش کرده و پس از گذشت حدود ۴۰ دقیقه کره بر روی محلول شناور میشود. محلول نیز همان دوغ کم چرب بوده و میتوان با اضافه کردن مقداری نمک و سبزیجات آن را مصرف کرد.

دستگاه کره گیر

« دستگاه کره گیر »

مزایای تهیه دوغ به کمک دستگاه کره گیر

  • علاوه بر دوغ سازی تهیه کره با خواص فوق العاده
  • تهیه دوغ کم چرب و سالم
  • سرعت العمل بیشتر نسبت به روش های سنتی
  • استفاده آسان

برای مشاهده انواع دستگاه کره گیر میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.