تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش درست کردن آبمیوه یخی با یخساز

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۳۰

آب میوه یخی یکی از خوراکی هایی است که خوردن آن در فصول گرم تابستان بسیار لذت بخش است. در گذشته برای تهیه آبمیوه یخی نیاز به طی کردن مراحل بسیار زیادی بود ؛ اما امروزه به کمک یک فریز و دستگاه یخساز میتوان به تهیه این خوراکی خوشمزه اقدام کرد. درصورتیکه به خوردن آب میوه یخی یخ در بهشت علاقه مندید ، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

آموزش تهبه آبمیوه یخی آلبالو

مقداری آلبالو ، شکر و آبلیمو را در یک ظرف ریخته و آن را روی حرارت مستقیم شعله گاز قرار دهید. بعد از حل کردن شکر ، حرارت را کم کنید تا محلول قوام بیاید و در نهایت شعله را خاموش کنید. پس از خنک شدن مواد آن را داخل مخزن دستگاه یخساز بریزید تا یخ بزند. بعد از تولید حبه های یخ آنها را پودر کرده و داخل فریزر قرار دهید تا یخ بزند.

آبمیوه یخی آلبالو

« آبمیوه یخی آلبالو »

آموزش تهبه آبمیوه یخی هندوانه

هندوانه بسیار پر خاصیت بوده و حاوی آنتی اکسیدان و ویتامین های فوق العاده است. این میوه را میتوان به شکل خود و یا نوشیدنی های مختلف مصرف کرد؛ اما هیچ کدام از آنها به قدر یخ در بهشت نمی چسبد. برای تهیه آبمیوه یخ هندوانه ابتدا میوه را برش داده و به قطعات کوچکتر تقسیم کنید ؛ سپس تخم های میوه را جدا کرده و قطعات را به داخل نایلون زیپ دار بریزید. کیسه را تا شش ساعت در فریزر یا یخچال بگذارید تا یخ بزند. سپس قطعات یخ زده میوه را داخل مخلوط کن ریخته و با اضافه کردن مقداری آب هندوانه، ترکیب کنید. در آخر سرعت مخلوط کن را پایین بیاورید تا قطعات یخ به خوبی با آب میوه ترکیب شوند. حالا دستگاه مخلوط کن را خاموش کنید.

آبمیوه یخی هندوانه

« آبمیوه یخی هندوانه »

آموزش تهبه آبمیوه یخی اسکمو

اسکمو، یکی از آن خوراکی های یخی خوش مزه تابستانی است. اسکمو، یک آبمیوه یخی مخلوط هست که گیلانی ها آن را به طرز استادانه ای تهیه می کنند. مهم ترین نکته در طرز تهیه آبمیوه یخی اسکمو، استفاده کردن از میوه خشک و مرغوب است. این یخ در بهشت شمالی یک رمز موفقیت داد و آن هم گلپر هست.

 

برای تهیه اسکمو به صد گرم اخته ، پنجاه گرم اخته خشک ، پنجاه گرم آلبالو خشک ، یک قاشق نمک ، نصف قاشق شکر و مقداری آب نیاز دارید. اخته ها و آلبالو های خشک را بشویید و داخل آب بگذارید تا خیس شوند و گرد و خاک ها جدا شوند. حالا دوباره آن ها را آبکشی کرده و در قابلمه بریزید. بسته به علاقه تان ، بین یک تا دو بند انگشت آب روی میوه های خشک بریزید و نمک و شکر را اضافه کنید. پختن مواد را تا جایی ادامه دهید که بتوانید آن ها را به وسیله گوشت کوب بکوبید. اگر از میوه خشک درجه یک استفاده کنید، خیلی منتظر نمی مانید. بعد از این مرحله قابلمه را از روی شعله برداشته و محتویات آن را از داخل صافی رد کنید. سپس میوه ها را بکوبید تا کمی نرم و له شوند.

در نهایت از ریختن گلپر، اصلا کم لطفی نکنید. هرچه گلپر بیشتر باشد، خوش طعم تر می شود. پس از آن کمی از مخلوط را تست کنید تا شوری و ترشی آن باب میل تان باشد. سپس آبی که در قابلمه بود به آن اضافه کرده و حسابی هم بزنید.   در انتهای کار مخلوط را در قالب های آماده یخ بریزید و یا در مخزن دستگاه یخساز خانگی بگذارید. برای سرو راحت تر اسکمو، می توانید از چوب بستنی استفاده کنید. مخلوط را در ظروف بستنی ساز ریخته و داخل فریزر بگذارید تا یخ بزند.

آبمیوه یخی اسکمو

« آبمیوه یخی اسکمو »