تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

رطوبت ساز مناسب برای رفع مشکل عارضه تنگی نفس در فصل زمستان

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۱۰٫۱۱

انسان ها بصورت پیوسته در حال نفس کشیدن هستند و جریان هوا بصورت ۲۴ ساعته در حال عبور از بینی ما می باشد. در صورتیکه هوای در حال استشاق بیش از اندازه خشک باشد مجاری تنفسی دچار مشکل میگردد. برای نمونه در صورتیکه رطوبت هوا کمتر از ۲۵٪ باشد ؛ شخص در هنگام نفس کشیدن دچار سوزش خواهد شد. وجود خشکی در هوا برای سلامتی سیستم تنفسی بسیار مضر بوده و به همین علت در این مطلب از سایت ما راه حل های موثری را برای رفع این مشکل ارائه خواهیم داد. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

رطوبت ساز مناسب برای تنگی نفس

« رطوبت ساز مناسب برای تنگی نفس »

عوارض خشکی هوا بر سیستم تنفسی

خشکی هوا در افراد مختلف عوارض مختلفی بر جای میگذارد. این مشکل برای افراد مسن تر واکنش های بدتری به وجود آورده و ممکن است در افراد مختلف دچار سوزش و ناراحتی در سینوس ها بوجود آورد. البته خشکی هوا دچار مشکلات شدیدتر مانند خونریزی مجرای تنفسی ، تحریک سینوس ها و خون دماغ شدن نیز به همراه دارد. خوب است بدانید که مجاری تنفسی به هوای مرطوب نیز نیاز دارند.

رابطه رطوبت و غلظت اکسیژن

بین رطوبت و اکسیژن رابطه برعکسی وجود دارد. در صورتی که تا بحال در محیط های با رطوبت بالا بوده باشید فهمیده اید که نفس کشیدن در چنین مکان هایی دشوار است. این شرایط که مخصوصاً در شهرهای شمالی کشور دیده میشود در صورت افزایش بیش از اندازه هوا غلظت اکسیژن نیز پایین آمده و در نتیجه این موضوع تنفس سنگینی را تجربه میکنیم. این حالت ناشی از جابجایی ملوکول های اکسیژن توسط ملوکول های آب موجود در هوا ایجاد شده و در نتیجه آن کاهش غلظت اکسیژن می باشد.

در حالت دیگر رطوبت کم نیز شرایط نفس کشیدن را برای افراد سخت میکند. کاهش رطوبت هوا سبب کاهش غلظت اکسیژن نمیشود اما بر روی مجاری تنفسی تاثیر منفی میگذارد. در فصول سرد و در شهرهایی که دارای آب و هوای خشک دارند رطوبت کمتر از ۲۰٪ درصد می باشد ، کمبود رطوبت در این مناطق عارضه های فراوانی بر افراد ایجاد کرده و شخص را مستعد عفونت میکند. غالب افراد برای پیشگیری از این مشکلات در فصل های سرد از بخور گرم و سرد و یا دستگاه های رطوبت ساز استفاده میکنند.

عموماً افرادی که به مشکلات تنفسی مانند آسم دچار هستند نبایست در هوای سرد نسبت به ورزش اقدام کنند ؛ چرا که ورزش کردن به اکسیژن بیشتری نیاز دارد و هنگامی که در هوای سرد با دهان باز برای دریافت اکسیژن بیشتر نفس میکشید ریه ها بیشتر از هر زمان دیگری در معرض هوای خشک قرار میگیرد.

رطوبت ساز فانتزی خانگی

« رطوبت ساز فانتزی خانگی »

آیا برای افزایش میزان اکسیژن به رطوبت نیاز داریم؟

برای پاسخ به این پرسش باید مواردی مانند شرایط آب و هوایی و نیاز افراد را بررسی کرد. اگر افراد برای مدت زمان کوتاه نیازی به اکسیژن رسانی ندارند نیازی به رطوبت هوا نیست. با این حال اکسیژنی که به درون ریه ها وارد میشود باید رطوبت داشته باشد. در چندین سال اخیر ظهور بیماری کرونا باعث ایجاد بیماری ریوی در بسیاری از افراد نیز شده و علائم بیماری در هوای خشک شدیدتر میشود ؛ چرا که هوای سرد رطوبت لازم برای روان سازی برونش را ندارد و عوارضی همچون خشکی دهان ، بینی ، خس خس کردن ، سرفه و تنگی نفس را در افراد ایجاد میکند. معمولاً در هوای گرم ریه عملکرد بهتری از خود نشان میدهد. رطوبت نسبی ۳۵ تا ۵۵ درصد برای نفس کشیدن مقدار ایده آلی می باشد.

رطوبت ساز التراسونیک ۲۰۰
رطوبت ساز التراسونیک ۲۰۰
خصوصیات فنی
دارای ۱ عدد خروجی بخار
مناسب برای محیط ۲۰ متر مربع
مصرف برق ۴۰ وات

رطوبت ساز التراسونیک ۴۰۰
رطوبت ساز التراسونیک ۴۰۰
خصوصیات فنی
دارای ۱ عدد خروجی بخار
مناسب برای محیط ۳۰ متر مربع
مصرف برق ۴۰ وات

رطوبت ساز التراسونیک ۶۰۰
رطوبت ساز التراسونیک ۶۰۰
خصوصیات فنی
دارای ۱ عدد خروجی بخار
مناسب برای محیط ۵۰ متر مربع
مصرف برق ۱۰۰ وات

اطلاعات بیشتر
رطوبت ساز التراسونیک ۱٫۲۰۰
رطوبت ساز التراسونیک ۱٫۲۰۰
خصوصیات فنی
دارای ۱ عدد خروجی بخار
مناسب برای محیط ۱۳۰ متر مربع
مصرف برق ۱۵۰ وات

رطوبت ساز التراسونیک ۲٫۴۰۰
رطوبت ساز التراسونیک ۲٫۴۰۰
خصوصیات فنی
دارای ۲ عدد خروجی بخار
مناسب برای محیط ۲۵۰ متر مربع
مصرف برق ۳۰۰ وات