تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

جوجه کاسکو

آموزش اصول تغذیه کاسکو و جوجه کاسکو

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۳٫۱۴

توجه به اصول تغذیه کاسکو یکی از نکات شادابی این پرنده می باشد. تغذیه کاسکو با مواد معدنی و مواد غذایی مهم و مفید ، به سالم بودن و طول عمر کاسکو کمک شایانی میکند. طبق اطلاعات ما ، فرمول کاملی برای تغذیه کاسکو وجود ندارد. با این حال طبق تجربیاتی که ما در تغذیه کاسکو داریم در این مطلب برای افزایش اطلاعات علمی شما درج خواهیم کرد.

بعنوان صاحب پرنده ، شما باید بهترین و مغذی ترین غذاهای ممکن را در اختیار کاسکو قرار دهید تا طول عمری طولانی را برای پرنده به ارمغان بیاورید.

بهترین و سالم ترین غذا برای طوطی کاسکو جیره غذایی پلت می باشد که در اصل باید ارگانیک بوده و عاری از هر گونه افزودنی ( مانند رنگ ها و طعم دهنده ها ) باشد. همچنین وجود سبزیجات تازه در تغذیه طوطی کاسکو ضروری است. سبزیجات بدلیل داشتن ویتامین آ برای تغذیه کاسکو و جوجه کاسکو بسیار مهم و حیاتی می باشند.

کلسیم نیز برای حفظ شادابی طوطی کاسکو بسیار ضروری می باشد. کلسیم جهت تضمین سلامت استخوان ها ، عملکرد قلب و عروق ، انقباض ماهیچه ها و انعقاد خون بدن کاسکو کمک میکند.

آب نیز نقش حیاتی را در سلامت کاسکو ایفا میکند. بهترین آب برای آشامیدن طوطی کاسکو " آب معدنی " است. حتی المکان آب مقطر به کاسکوی خود ندهید. استفاده از آب مقطر برای این پرنده زیان آور است.

اصول تغذیه کاسکو

« اصول تغذیه کاسکو »

سبزیجات مهم برای تغذيه کاسکو

در بین سبزیجات برای تغذیه کاسکو وجوجه کاسکو عبارتند از :

سیب زمینی ، هویج ، کلم بروکلی ، فلفل ، کرفس ، کدو سبز ، لوبیا سبز ، کاهوی معمولی

میوه جات مناسب برای طوطی های کاسکو

در بین میوه جات ، اصلی ترین میوه ها برای تغذیه کاسکو عبارتند از :

خربزه ، کیوی ، سیب ، انبه ، انگور ، پرتغال ، شاه توت ، توت سیاه ، توت فرنگی ، تمشک

تغذیه کاسکوی نر و ماده

« تغذیه کاسکوی نر و ماده »

روش تغذیه جوجه کاسکو

برای تغذیه صحیح جوجه کاسکو ، دو نوع تغذیه غذایی وجود دارد: فرمول غذایی دست ساز و فرمول های آماده موجود در بازار.

اگر جوجه کاسکو را از بازار تهیه کرده اید ، قبل از تغذیه پرنده آن را از پرنده فروش سوال کنید. هر نوع تغییر در رژیم غذایی جوجه کاسکو باید بطور آرام انجام گیرد تا از ناراحتی گوارشی جلوگیری بعمل آید.

در صورت استفاده از تغذیه غذایی دست ساز ، شما میتوانید از تغذیه هایی مانند سرلاک یا موز لِه شده و یا سفیده تخم مرغ برای جوجه کاسکوی خود استفاده کنید.

 

نحوه تغذیه جوجه کاسکو با سرلاک: سراک بچه را با آب گرم ترکیب کنید تا نرم شود. سپس به کمک سرنگ آن را به جوجه کاسکو بخورانید

نحوه تغذیه کاسکو با موز : ابتدا موز را لِه کرده بعد آن را با آب ولرم مخلوط نمایید. سپس آن را داخل سرنگ بریزید و به جوجه کاسکو بدهید.

نحوه تغذیه جوجه کاسکو با سفیده تخم مرغ : سفیده ی تخم مرغ را تا حدی بپزید که دارای رقت لازم برای عبور از سرنگ باشد ، سپس آن را به جوجه کاسکو بخورانید

پس از گذشت مدت زمانی 6 هفته به جوجه کاکسو میوه جات و سبزیجات معرفی شده در بالا بدهید.  پیشنهاد میگردد غذای جوجه کاسکو را تا حدی داغ کنید چون جوجه کاسکو غذای داغ را دوست دارند.

« جوجه کاسکو »