تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای حمل شیر

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۵٫۱۴

شیر یکی از مهمترین فراورده های لبنیاتی بوده و بدلیل ارزش غذایی بالای آن مصرف بسیار زیادی را در بین مردم جهان به خود اختصاص داده است. این فراورده در اصل مادر سایر فراورده های لبنی بوده و از آن انواع فراورده ها مانند خامه ، کره ، پنیر و ... تهیه و تولید میشود. لازم به توضیح است که فراورده های لبنی بسیار بسیار حساس بوده و در صورت عدم رعایت استانداردهای بهداشتی ممکن است به انواع میکروب ها و آلودگی ها آلوده شوند. این دلیل باعث گردیده تا انواع کارخانجات و کارگاه های تولیدی از استاندارد ترین لوازم تولید فراورده های لبنی مانند کره گیر و خامه گیر و ظرف حمل شیر و ... استفاده کنند. در اصل عدم رعایت برخی از نکات بهداشتی شرایط را برای فساد سریع شیر را فراهم میکنند. یکی از مهمترین مواردی که توسط تهیه کنندگان شیر مطرح میشود نحوه جابجایی شیر خام دوشیده شده می باشد. در این مطلب ما روش های حمل و نقل صحیح شیر را به شما آموزش داده و لوازم حمل شیر را نیز برایتان معرفی خواهیم کرد.

روش مست کردن و جفتگیری کاسکو

« روش مست کردن و جفتگیری کاسکو »

بررسی لوازم حمل شیر

همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد فراورده های لبنی و بلخصوص شیر حساسیت زیادی داشته و این موضوع سبب گردیده تا در مورد انجام هر گونه عملیات بر روی این فراورده ها تمامی پارامترهای بهداشتی در نظر گرفته شوند. یکی از اصلی ترین موردی که میتواند کیفیت شیر را تحت تاثیر قرار دهد نحوه حمل و نقل آن است. اگر دامدار و یا فروشنده شیر از یک ظرف بی کیفیت و کثیف برای این کار استفاده کند بی شک انواع میکروب  ها در داخل شیر رشد کرده و در اولین زمانن ممکن شیر را فاسد خواهند کرد. البته شما ممکن است از یک ظرف غیر استاندارد اما تمیر بدین منظور استفاده کنید ؛ اما باز هم برخی از موانع از جمله تغییر رنگ ، بو و طعم ممکن است بر روی شیر تاثیر گذار باشند.

بهترین ظرفی که میتوان برای حمل شیر از آن استفاده کرد ظرف شیر یا همان "بیدون" می باشد. این ظروف اساساً برای حمل و نقل شیر طراحی و تولید شده و دارای مخزن هایی با ظرفیت های مختلف می باشند. بیدون ها در واقع با رعایت انواع پروتکل های بهداشتی ساخته میشوند و از آنها حتی میتوان برای ذخیره سازی مواد غذایی و یا حمل حبوبات نیز استفاده کرد. عدم استفاده از جوشکاری و برشکاری در تولید این ظروف سب شده تا احتمال ورود آلودگی به درون بیدون ها وجود نداشته باشد و هیچگونه خطری محتویات داخل ظرف را تهدید نکند. سازندگان بیدون بدنه آن را از آلومینیوم انتخاب میکنند ؛ چرا که اولاً خصوصیت آلومینیوم بصورتیست که در صورت برخورد با مایع جات به هیچ عنوان زنگ نمیزند ، ثانیاً فلز آلومینیوم سبک ترین در نوع خود بوده و وزن اضافی را در هنگام حمل و نقل شیر به حمل کننده آن تحمیل نمیکند. دقت کنید که امکان تولید ظرف شیر با بدنه استیل نیز وجود دارد.

بیدون حمل شیر

« بیدون حمل شیر »

در مورد درب بیدون ها نیز غالب تولید کنندگان از درب چرخشی برای سفت کردن آن به بدنه استفاده میکنند. علاوه بر آن بعد از بسته شدن درب بیدون مصرف کننده میتواند از گیره های کناره های درب به سادگی درب را به بدنه محصول چفت کند. این خصوصیات باعث گردیده تا اگر شما بیدون را درون خودروی خود قرار دهید ، در هنگام رانندگی و دست انداز یک قطره شیر نیز به بیرون ریخته نخواهد شد.

بیدون ها در ظرفیت های ۵ الی ۵۰ لیتری تولید شده و برای مصرف کنندگان عرضه میشوند. توصیه ما این است که که هنگام خرید بیدون حتماً در مورد شرکت سازنده تحقیقات لازم را انجام دهید تا از قدمت و کیفیت محصولات آن اطلاعات لازم را بدست بیاورید.