تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

راهنمای بازاریابی گوشت و تخم بلدرچین

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۸٫۱۸

پس از پرورش بلدرچین مهمترین مسئله بازاریابی و فروش محصولات این پرنده است که اگر به درستی انجام نشود ، ممکن است فعالیت شما را تحت تاثیر قرار دهد.

مصرف گوشت و تخم بلدرچین در ایران بدلیل عدم آشنایی بسیاری از مردم با خصوصیات آنها کمتر از سایر طیور است. به همین علت افرادی که به پرورش بلدرچین اقدام میکنند باید برنامه مناسبی را برای بازاریابی و فروش تخم و گوشت این پرنده را در بازار ایران داشته باشند.

بازاریابی گوشت تخم بلدرچین

« بازاریابی گوشت تخم بلدرچین »

بازاریابی گوشت و تخم بلدرچین را چگونه انجام داد؟

در مرحله اول توجه کنید که بهترین نفر برای بازاریابی محصولات خودتان هستید. شاید این موضوع به ذهنتان خطور کند که با فروش محصولات به مصرف کننده نهایی میتوانید سود بیشتری کنید ؛ اما این موضوع نیازمند هزینه و وقت بسیار زیاد است و دارای ریسک می باشد. به همین علت پیشنهاد ما این است که تمرکز بازاریابی خود را به فروش عمده معطوف کنید. بازاریابی خود را هم برای حفظ مشتریان قبلی و هم برای یافتن مشتری های جدید متمرکز کنید. همچنین بهتر است که برای مصرف کنندگان خود هدف تعیین کنید ، برای نمونه بازار هدف محصولات شما میتواند سالمندان ، بیماران ، کودکان زیر 7 سال و با خانم های شیرده باشد.

شما مدیر بازاریابی هستید و نه بازاریاب

اکثر پرورش دهندگان بلدرچین ابتدا به این فکر میکنند که خودشان میتوانند در کنار پرورش بلدرچین محصولاتشان را به بازار عرضه کنند ؛ این کار شاید در شش ماه اول پرورش قابل انجام برسد ولی در زمانی که کارتان گسترش پیدا کند وقت کافی برای انجام آن نخواهید داشت.

اگر خودتان زمان کافی برای انجام دادن چنین کاری را نداشتید میتوانید از مشارکت های خصوصی برای فروش فراورده های خود استفاده کنید. بدین صورت که شما با برخی از فروشنده های گوشت و تخم بلدرچین ارتباط برقرار کرده و با دادن امتیازهایی از آنها بخواهید که محصولات شما را به فروش برسانند. این کار میتواند نفش پررنگی در صرفه جویی وقت و سودآوری شما داشته باشد.

چگونه فروش محصولات خود را افزایش دهید؟

در زمان بازاریابی محصولات تلاش کنید تا یک مشاور صادق برای مشتریان باشید. در این حین به نیازاتی که فراورده های بلدرچین میتواند برای مشتریان مفید باشد نیز اشاره کنید. این نیازها می تواند تامین انرژی ، افزایش رشد ، تقویت عضلانی و یا درمان بیماری ها باشد.

بدانید که خرید و فروش یک محصول حالت برد برد برای فروشنده و خریدار دارد. همانگونه که سود فروش محصولات برایتان مهم است ؛ کیفیت محصول نیز برای مریدار اهمیت دارد. پس در هنگام بازاریابی محصولات خود صادق باشید. توجه کنید که هر چه قدر تولید داشته باشید اما بازاریابی مفید نداشته باشید محصولاتتان به فروش نخواهد رسید و کسب و کارتان از رونق کافی برخوردار نخواهد بود. به همین علت پیشنهاد میکنیم که حتماً اطلاعات فنی خود را در زمینه بازاریابی گسترش دهید و کتب بازاریابی را مطالعه کنید.