تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

بررسی اهمیت مصرف لبنیات

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۴٫۱۶

انواع فراورده های لبنی و به ویژه شیر جایگاه بسیار ویژه ای در میان افراد سراسر جهان دارد. بطوری که اغلب افراد روزانه حداقل یکی از فراورده های لبنی اعم از کره ، پنیر ، شیر و... را استفاده میکنند. تمامی فراورده هایی که در طبقه بندی شیر قرار دارند اصلی ترین منابع تامین کلسیم برای داشتن تنی سالم محسوب میگردند. عملکرد کلسیم در بدن باعث افزایش استحکام استخوان ها و دندان ها میشود و اغلب افرادی که کمتر از فراورده های لبنی استفاده میکنند از مشکلاتی مانند پوکی استخوان رنج میبرند. علاوه بر این در این فراورده ها منابع قابل توجهی از فسفر، پروتئین و انواع ویتامین های گروه A و B وجود دارد. بهتر است بدانید که تمامی محصولاتی که از شیر نشات میگیرند دارای ویژگی های مشابه بوده و به همین جهت مصرف کننده میتواند با توجه به ذائقه خود آنها را مصرف کند.

بدلیل مصرفی بودن دسته بندی لبنیات و فروش بالای آنها سبب شده تا بسیاری از افراد نسبت به راه اندازی فروشگاه های لبنیاتی اقدام کرده و به کمک انواع دستگاه های لبنیاتی مانند کره گیر ، خامه گیر ، شیرسردکن و... به تولید انواع فراورده ها بپردازند.

اهمیت مصرف لبنیات

« اهمیت مصرف لبنیات »

میزان مصرف لبنیات در روز چقدر است؟

با توجه به تحقیقات انجام شده بدن هر انسان برای سالم زیستن باید دو الی سه واحد لبنیات مصرف کند. در زیر میتوانید توجه به نوع محصول در معادل های مختلف مشاهده کنید:

  • یک لیوان شیر یا ماست معادل ۲۴۰ میلی لیتر می شود
  • دو لیوان دوغ که معادل ۴۸۰ میلی لیتر می شود
  • ۴۵ الی ۵۰ گرم پنیر

بررسی نقش کلسیم در بدن

همانطور که توضیح دادیم کلسیم بعنوان اصلی ترین عامل استحکام استخوان ها و دندان ها به شمار میرود. به همین دلیل مصرف این ماده برای کودکان و نوجوانان که در سن رشد قرار دارند بسیار مفید می باشد. علاوه بر این استفاده از شیر برای سالمندان برای جلوگیری از پوکی استخوان توصیه میگردد.  در ضمن عملیات عضلات نیز بدون وجود کلسیم مختل میشود ؛ چرا که نقل و انتقال پیام های عصبی توسط کلسیم صورت میگیرد.

بی شک فرآورده های لبنی بعنوان غنی ترین منابع کلسیم در نظر گرفته میشوند ؛ چرا که کلسیم آنها با سرعت بسیار بالاتری توسط بدن جذب می گردد. برای مثال در یک لیوان شیر حدود ۳۰۰ میلی گرم کلسیم وجود دارد که قادر است که تا حدود ۴۰٪ از نیازات روزانه یک شخص را تامین نماید.

املاح و مواد با ارزش درون شیر

بدلیل مصرف هر چه بیشتر شیر ، مواد با ارزش موجود در آن مورد ارزیابی قرار گرفته است. با توجه به تست های انجام شده در یک لیوان شیر مقادیر بسیار زیادی از  کلسیم ، ویتامین D ، ریبوفلاوین ، ویتامین B12 ، پتاسیم و فسفر وجود دارد. علاوه بر این در شیر برخی مواد با ارزش دیگر همانند ویتامین A ، ویتامین های B1 و B6 ، روی ، منیزیم ، سلنیوم به همراه ۱۴۷ کالری ، در حدود ۸ گرم چربی ، ۹ گرم پروتئین و ۱۲ گرم کربوهیدرات یافت می شود.

شایان ذکر است که مواد با ارزش نهفته در شیر با توجه به حیوانی که شیر از آن دوشیده میشود ممکن است متفاوت باشد. برای نمونه شیر گاوهای صنعتی با شیر گاوهایی که در طبیعت رورش داده میشوند یکسان نیست. علاوه بر این برخی دیگر از فراورده های لبنیاتی نظیر کره و پنیر از لحاظ خواص و خصوصیات متفاوت تر از شیر هستند.

مواد با ارزش درون شیر

« مواد با ارزش درون شیر »

چه کسانی نمیتوانند شیر مصرف کنند؟

با اینکه شیر یک منبع غنی محسوب میشود ولی با این حال  مصرف این فراورده برای برخی از افراد توصیه نمیشود. در زیر برخی از موارد ذکر شده است :

افرادی که به شیر گاو آلرژی دارند

این مورد اغلب در کودکان مشاهده میشود که با مواجهه با پروتئین لبنیات نوعی از آلرژی از خود بروز میدهند. علت این مورد آن است که در افراد کم سن سیستم ایمنی بدن هنوز به اندازه استاندارد تکامل نیافته و به همین علت بدن آنها نمیتواند با شیر سازگاری داشته باشد.

افرادی که نمیتوانند لاکتوز مصرف کنند

بدن برخی افراد نمیتواند لاکتوز را بصورت استاندارد متابولیزه کند و این موضوع باعث میشود تا با نوشیدن شیر با مشکلاتی همچون نفخ و عوارض گوارشی مواجه شوند.