تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

راهنمای انتخاب و خرید هیتر گلخانه

ویرایش شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۲۳

در این مطلب میخواهیم شما را با خصوصیات و ویژگی های یک هیتر خوب برای گلخانه آشنا کنیم.

هیتر محصولی است که در فصل های سرد در گلخانه ها برای تامین همای گرم آن مکان مورد استفاده قرار میگیرد. هیتر ها در اصل همان بخاری هایی هستند که جهت استفاده در سالن های بزرگ گلخانه ای بهینه شده اند. این محصولات بدلیل قیمت های خود برای گلخانه های بزرگ کاربرد داشته و برای گلخانه های خانگی در حدود ۲۰ الی ۳۰ متری بهتر است از بخاری های کوچکتر استفاده کنید. در ادامه با ما همراه شوید تا شما را در مورد انتخاب و خرید بهترین هیتر برای گلخانه آشنا کنیم.

راهنمای انتخاب و خرید هیتر گلخانه

« راهنمای انتخاب و خرید هیتر گلخانه »

۱- میزان راندمان گرمایشی گلخانه

اولین موضوع در خرید بهترین هیتر گلخانه راندمان گرمایشی آن می باشد. راندمان به این معنیست که یک هیتر چه میزان گرما را به میزان سوخت مصرفی به داخل سالن رسانده است. بعنوان نمونه اگر هیتر شما ظرفیت اسمی ۵۰ هزار دارد ؛ برای تولید این گرما باید در هر ساعت حدود ۵ لیتر گازوئیل و ۵٫۵ مترمکعب گاز باید مصرف کند. بنابرین اگر هیتر نامبرده ۳۰هزار کیلو کالری را به داخل گلخانه هدایت کرده و بیست هزار کیلوکالری ار از طریق دودکش ها هدر بدهد راندمان خوبی ندارد. بهترین هیتر گلخانه ای راندمانی حدود ۸۰ الی ۸۵ درصد دارند.

با توجه به این موضوع که اگزوز هیترهای گلخانه در بیرون از سالن قرار میگیرند بنابرین هدر رفتن گرما در این وسیله های گرمایشی تنها به وسیله اگزوزها صورت میپذیرد. به همین علت بهتر است در هنگام تست هیتر به دمای خروجی دقت شود که این میزان از ۱۰۰ الی ۱۲۰ درجه سانتیگراد فراتر نرود.

۲- جنس کوره

اگر شما قصد خرید بهترین هیتر برای گلخانه دارید باید به نوع و جنس کوره دستگاه نیز توجه کنید. جنس کوره بصورت کاملاً مستقیم در عمر کلی هیتر دخالت دارد. احتمال دارد که شما هیتر ارزان قیمت بخرید که در ساخت کوره آن از آلیاژهای غیر از استیل استفاده کنند ، این نوع هیتر ها استاندارد نبوده و با استفاده های روزانه باعث سوراخ شدن کوره هیتر میشوند و بسیار خطر آفرین هستند.

بسیاری از تولیدکنندگان معتبر هیتر کوره دستگاه را از استیل نسور میسازند. استیل یکی از خصوصیت مهم آن این است که میتواند دماهای بالای ۷۰۰ الی ۸۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل کند. همچنین در کوره استیل امکان پوسیدگی وجود ندارد.

۳- نوع مشعل

مشعل وسیله ای است که به کمک آن سوخت به گرما تبدیل میشود. این وسیله در بیشتر لوازم گرمایشی و خانگی مانند آبگرم کن وجود دارد. در هنگام تهیه هیتر باید به مارک مشعل توجه ویژه شود. مشعل هیتر باید از کیفیت بالا برخوردار باشد تا در طولانی مدت با مشکلات خرابی روبرو نشود. در حال حاظر بهترین برندهای مشعل در بازار عبارتند از گرم ایران ، ایران رادیاتور ، هوفمات ، ریلو.

۴- جنس بدنه خارجی

به علت رطوبت موجود در گلخانه باید بدنه هیتر به مواد ضد زنگ مانند آلومینیوم و یا ورق گالوانیزه ساخته شود. به همین علت بسیاری از تولیدکنندگان بدنه هیترهای خود را از ورف گالوانیزه می سازند. چرا که این جنس علاوه بر سبک وزن بودن خاصیت ضد زنگ نیز دارند.

هیتر مناسب برای گلخانه

« هیتر مناسب برای گلخانه »

۵- تابلو برق حرفه ای

بهترین هیتر برای گلخانه ، دستگاهی است که از سیستم کنترل برق اصولی برخوردار باشد. یک بابلو برق باکیفیت ایمنی هیتر را افزایش داده و مصرف سوخت را کاهش میدهد.

۶- سوپاپ اطمینان

هیترهای استاندارد معمولا دارای سوپاپ اطمینان هستند. این سوپاپ ها وظیفه دارند تا در شرایط اضطرار باز شده و گرمای اضافی را تخلیه کنند و بدین ترتیب مانع از انفجار هیتر شوند.

نتیجه گیری

هیتر وسیله ای بسیار مهم و کاربردی در گلخانه است و درصورتیکه این وسیله به درستی انتخاب و خریداری نشود ممکن است خسارت های مادی و جسمی زیادی به خریدار آن وارد کند. در این مطلب ما به شما تمامی نکاتی که برای خرید یک هیتر گلخانه مهم بود را شرح دادیم. لازم به ذکر است که گروه صنعتی ای آی جی کالا تولیدکننده انواع هیترهای گلخانه و مرغداری است و میتوانید محصولات کارخانه را در این صفحه ملاحظه کنید.