تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

راهنمای انتخاب و خرید آبسردکن

بروز شده در : ۱۴۰۰٫۰۴٫۱۲

آبسردکن ها در انواع اقسام مدل های فانتزی اداری و صنعتی تولید میشوند و هر کدام از آنها خصوصیات منحصر بفردی دارد. در هنگام خرید آبسردکن باید به انواع پارامترها مانند قدرت دستگاه ، محل استفاده ، میزان استفاده مردم از دستگاه و... دقت کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر شما این مطلب را آماده کردیم که با مطالعه آن میتوانید به اطلاعات جدیدی دست یابید.

راهنمای خرید آبسردکن

« راهنمای خرید آبسردکن »

انواع آبسردکن استیل و صنعتی

احتمالاً شما نیز در هنگام تردد از مکان های عمومی برای رفع تشنگی از آبسردکن های استیل استفاده کرده اید ؛ آبسردکن های استیل از جمله پرمصرف ترین آبسردساز های حال حاظر هستند و در انواع مکان های عمومی مانند مدرسه، بیمارستان، معابر کنار خیابان، مساجد و… به چشم میخورند. ظرفیت مخزن این دستگاه ها با توجه به شیر های تعبیه شده روی دستگاه متفاوت است.

آبسردکن های استیل در تنوع یک شیر الی چهار شیر تولید میشوند و با توجه به سیستم سرمایشی به کار رفته در ساخت آنها به سه دسته آبسردکن عمومی ، آنی و صنعتی تقسیم میگردند. سیستم کاری این آبسردکن ها دقیقاً مانند هم بوده و تنها در مواردی مانند سرعت خنک سازی ، مقدار ظرفیت تولید آب خنک و سازگار بودن با انواع شرایط آب و هوایی با یکدیگر تفاوت دارند.

۱- آبسردکن استیل معمولی

این نوع آبسردکن ها در مناطق گرمسیر جواب ده نبوده و در زیر تابش مستقیم آفتاب کارایی لازم را از خود نشان نمیدهند. همچنین زمانی که از این نوع آبسردکن ها آب خنک مصرف میکنید به مرور آب سرد مخزن با آب گرم لوله کشی شده جایگرین میشود ؛ به همین دلیل استفاده کننده برای چند بار استفاده متوالی آب خنک دریافت میکند ، اما درصورت استفاده های بیشتر آب شرب با دمای کم دریافت میکند.

 

در کارکرد آبسردکن های استیل معمولی سیستم سرمایشی دستگاه آب داخل مخزن را خنک میکند. به همین دلیل وقتی که شخصی برای مصرف آب خنک از این نوع دستگاه استفاده میکند دمای آب او خنک است ؛ ولی با استفاده های پی در پی طبیعتاً آب گرم شرب وارد مخزن دستگاه شده و درصورتیکه چند نفر قصد مصرف آب داشته باشند آب خروجی دستگاه همان آب شیر خواهد بود. در ساخت آبسردکن های استیل معمولی ، موتور کمرسور دستگاه از نوع یخچالی با قدرت سرمایشی معمولی میباشد. در آبسردکن های استیل معمولی، کمرسور دستگاه از نوع یخچالی با قدرت سرمایشی معمولی میباشد.

۲- آبسردکن استیل صنعتی

آبسردکن صنعتی نوعی خاص از آبسردکن های استیل بوده که نسبت به دیگر مدل ها از مخزن بزرگ تر و ظرفیت سرمایشی بسیار بیشتری برخوردار است. همچنین این نوع دستگاه ها در مناطق گرمسیر نیز قابلیت خنک نمودن آب را دارند. این نوع آبسردکن ها دارای مخزن بزرگتری نسبت به نوع معمولی بوده و برای صدها نفر مصرف کننده در لحظه پاسخگو هستند. این نوع آبسردساز بیشتر در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد مانند مراکز خرید ، پایانه های مرزی ، مکان های زیارتی ، ورزشگاه ها و … استفاده میشود.

راهنمای انتخاب آبسردکن

« راهنمای انتخاب آبسردکن »

۳- آبسردکن فانتزی

آبسرکن های فانتزی نوع دیگری از آبسردسازها هستند که بیشتر در دفاتر و مطب های پر رفت و آمد مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع آبسردکن ها با توجه به ساختار خود نیازی به لوله کشی نداشته و تنها با کمک یک پریز برق شهری و منبع آب میتوان از آنها استفاده کرد. برند مشهور آبسردکن های فانتزی کمپانی آزتک ترکیه بوده که گروه صنعتی ای آی جی کالا بصورت کاملاً انحصاری واردات محصولات کارخانه در ایران را بر عهده دارد.

نکات حائز توجه

مانند سایر کالاها ، در هنگام خرید آبسردکن های صنعتی باید به مواردی مانند جنس بدنه ، سیستم سرمایشی ، نوع شیرها و برند تولیدکننده محصول توجه کرد.

 

بدنه آبسردکن

معمولاً آبسردکن های صنعتی با بدنه استیل استنلس تولید میشوند ؛ چراکه این نوع بدنه بهداشتی تر بوده و دچار زنگ زدگی نمیشوند. پیشنهاد میشود در هنگام خرید آبسردکن دقت کنید که بدنه محصول از جنس استیل 303 ساخته شود ؛ چرا که استیل گرید های متفاوتی دارد که استیل استنلسی 303 نگیر با کیفیت ترین نوع آن است.

 

سیستم سرمایشی آبسردکن

مدار دستگاه آبسردکن باید بصورت کارشناسی شده و با کمپرسورهای درجه یک تولید شود. در غیر اینصورت دستگاه بازدهی کم و مصرف برق بالا خواهد داشت. در ساخت آبسردکن های صنعتی و حرفه ای عموماً از کمپرسورهای یخچالی با متد فریونی استفاده میشود که از نمونه های معتبر آن میتوان به دانفوس ، کالترون ، تکامسه ، بیتزر اشاره کرد. در طراحی اواپراتور آبسردسازها نیز از فن و لوله های مسی استفاده میشود.

 

شیر آبسردکن

در ساخت آبسردکن های استاندارد معمولاً از شیرهای فشاری ضد چکه استفاده میشود. جنس تمامی شیرهای آبسردکن باید استیل باشد تا آلودگی ایجاد نشود.

 

متناسب بودن با آب و هوای منطقه

در هنگام خرید آبسردکن باید به محل و شهر استفاده از محصول توجه کرد. عموم آبسردکن های استیل صنعتی از توانایی کارکرد در انواع شهرهای گرمسیری ایران برخوردارند ، اما آبسردکن های عمومی در آب و هوای گرم نمیتوانند بازدهی مناب از خود داشته باشند.

 

برند تولید کننده آبسردکن

بدون شک خرید آبسردکن از یک تولیدکننده قدیمی با اطمینان خاطر همراه خواهد بود ؛ چرا که تولیدکننده های قدیمی دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند و خیال مصرف کننده محصول را از بابت انجام گارانتی و خدمات فنی راحت میکنند.

راهنمای خرید آبسردکن فانتزی

« راهنمای خرید آبسردکن فانتزی »

سخن پایانی

در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد استفاده از آبسردکن های صنعتی بسیار مناسب است. این نوع آبسردکن ها که در ظرفیت های ۳۰ لیتری الی ۳۰۰ لیتری تولید و عرضه میشوند ، سرعت خنک سازی آنها بالا بوده و بسیار با دوام هستند. گروه صنعتی ای آی جی کالا با استفاده از قطعات با کیفیت نسل جدیدی از آبسردکن های صنعتی را تولید میکند که این تجهیزات در انواع شهرهای ایران مانند مرز خسروی ، بندر خمیر و مناطق جنوبی در حال کار می باشند. درصورتیکه شما نیز به دنبال خرید یک آبسردکن صنعتی با کیفیت هستید میتوانید با مراجعه به این صفحه محصولات تولیدی کارخانه را ملاحظه کنید.