تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش اتصال آبسردکن منبع دار به به لوله کشی آب شهری

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۴٫۰۹

اغلب آبسردکن های فانتزی دارای منبع ذخیره آب بوده و بصورت مستقیم به آب شهری متصل نمیشوند. روش کار این آبسردکن ها بدین صورت است که شما باید مخزن بیرونی دستگاه را بصورت دستی پر از آب کرده و دوباره بر روی آن قرار دهید. صد البته وجود این قابلیت مزایای خود را داشته بعنوان نمونه شما میتوانید آبسردکن را در هر مکانی نصب کنید. به توضیحی دیگر این قابلیت سبب میگردد تا شما نیازی به لوله کشی محل نداشته باشید و بتوانید آبسردکن را در هر جایی از مکان خود قرار دهید.

در صورتی که لوله کشی آب شهری در محل شما وجود داشته باشد به آسانی میتوانید منبع خارجی را از دستگاه بیرون آورده و آبسردکن را بصورت مستقیم به آب شهری متصل کنید. جهت انجام این کار شما به یک تبدیل گر آب شهری آبسردکن نیاز دارید و باید مبدل برای آبسردکن خود تهیه کنید. در این مطلب از سایت ما بصورت کامل آموزش اتصال آبسردکن فانتزی به لوله کشی را آموزش خواهیم داد. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید

اتصال آبسردکن به لوله کشی شهری

« اتصال آبسردکن به لوله کشی شهری »

مبدل آب شهری آبسردکن

مبدل آب شهری قطعه ایست که میتواند بر روی فواره آبسردکن وصل شود و در صورت کاهش آب داخلی مخزن ، آب لوله کشی را به داخل آبسردکن هدایت میکند. شما با اتصال این قطعه میتوانید به سادگی آبسردکن را حالت منبع خارج کرده و آن را به آب شهری متصل کنید. در عین حال در صورتیکه میخواهید از محصول بعنوان آبسردکن منبع دار استفاده کنید میتوانید قطعه را از دستگاه جدا کرده و منبع را به آن متصل کنید.

در آبسردکن های منبع دار خالی شدن پیاپی منبع میتواند برای مصرف کننده دردسر آفرین باشد. همچنین در صورتی که مخزن خارجی دستگاه دارای آب کهنه و مانده باشد احتمال رشد باکرتی های مضر در آن بسیار زیاد است. به همین علت توصیه ما این است که در صورت امکان نسبت به تازه کردن آب درون مخزن در فواصل زمانی کوتاه مدت اقدام کنید تا از بروز مشکلات و بیماری جلوگیری کنید. در صورت استفاده از منبع آب ، ضدعفونی کردن این محفظه در فواصل زمانی معین نیز پیشنهاد میشود. در صورتی که اگر آبسردکن را به لوله کشی متصل کنید ؛ چنین مشکلاتی گریبان گیر شما نخواهد شد.

تجهیزات مورد نیاز برای اتصال آبسردکن به لوله کشی

بدین منظور باید لوازم و تجهیزات زیر را تهیه کنید:

  • سه راه ورودی از جنس استیل ضد زنگ
  • شیر ورودی آب به اندازه یک چهارم
  • شیلنگ تصفیه آب » در صورت لزوم «
  • نوار تفلون

روش اتصال شیلنگ به آبسردکن

برای اصال آبسردکن به شیر آب باید ابتدا قسمت فوقانی آبسردکن را از دستگاه جدا کنید ؛ در اغلب برندهای مشهور آبسردکن اگر شما کلاهک دستگاه را برخلاف عقربه های ساعت بچرخانید درپوش جدا میشود. در صورتی که اجزاء آبسردکن کاملاً متصل هستند باید مبدل را از آن جدا کنید و برای این کار باید پیچ مرکزی مبدل را باز کنید تا قطعه جدا شود. در قطعه تبدیل یک اتصال وجود دارد که باید به شیر آب وصل شود. شما باید خار را جدا کنید تا اتصال شلنگ مقدور شود.

شیلنگ آب را درون آبسردکن چفت و بست کنید. این شیلنگ عموماً در دو مرحله وارد اتصالات میشود که پس از چفت و بست محکم و ثابت خواهد بود. پس از اتصال باید خارها را دوباره وصل کنید. سپس پیچ مبدل را محکم کنید تا قطعه اتصال ثابت شود. سرانجام ، مبدل را مستقیماً روی درب و دهانه بالایی آبسردکن قرار دهید. قسمت داخلی تبدیل باید به سمت مخزن داخلی آبسردکن باشد.

روش اتصال آبسردکن به آب شهری

« روش اتصال آبسردکن به آب شهری »

اتصال شلنگ به لوله کشی آب

برای وصل کردن آبسردکن به لوله کشی باید سر دیگر شیلنگ را به لوله کشی آب وصل کنید. بدین منظور باید بصورت موقت آب را قطع کرده و شیلنگ را به لوله آب متصل کنید. سپس تفلون را به ورودی بپیچید و آن را به سه راه متصل کنید. برای مهر و موم حتما از تفلون برای عایق بندی سه راه استفاده کنید. حال شیلنگ فیلتر را به شیر متصل کنید. اما ابتدا مهره فلزی را از داخل شلنگ رد کنید ، سپس اتصال بین شلنگ و شیر را با این مهره ببندید. در آخر ، خروجی قسمت دیگر سه راه را با استفاده از درپوش ببندید.