تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش سخنگو کردن طوطی سبز

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۰۹

طوطی سبز از نمونه پرندگان زینتی است که بسیاری از مردم بدلیل سخنگو بودن آنها را پرورش میدهند. سخنگو بودن طوطی سبز میتواند نقش پررنگی در دلنشین شدن محیط خانه داشته باشد. به همین علت به افرادی که قصد پرورش پرندگان زینتی را دارند پیشنهاد میکنیم که جوجه های طوطی سبز را خریداری کرده و پرورش دهند ؛ چرا که جوجه های طوطی سبز استعداد بالاتری در یادگیری و تقلید صدا دارند.

روش های زیادی برای یاد دادن تقلید صدا به طوطی سبر وجود دارد و هر کدام از آنها طرفداران مخصوص به خود دارند. شما میتوانید با توجه به سلیقه خود و روحیه پرنده یکی از روش هایی که در زیر پیشنهاد میکنیم انتخاب کنید.

سخنگو کردن طوطی سبز

« سخنگو کردن طوطی سبز »

روش های جیره نویسی طیور

روش اول : طوطی را از قفس خارج کرده و بصورت آرام و شمرده شمرده کلمات را به پرنده تکرار کنید. پیشنهاد میکنیم که در ابتدای کار از کلمات پر تکرار و ساده استفاده کنید. کلمه سلام میتواند استارت خوبی برای آموزش تقلید صدا به طوطی سبز باشد.

روش دوم : بین کلمات مورد نظر که قصد آموزش دارید ارتباط ایجاد کنید. بدین منظور باید بین کلمات ارتباط ایجاد کنید. بعنوان نمونه وقتی که میخواهید به پرنده غذا بدهید کلمه " غذا " را برای آن تکرار کنید. در این مرحله طوطی میفهمد که بین این کلمه و غذاخوردن رابطه وجود دارد و آن را یاد میگیرد. بعد از تقلید صدا به این روش درصورتیکه طوطی گرسنه شود کلمه " غذا " را تکرار میکند و شما میفهمید که طوطی گرسنه است.

روش سوم : در روش سوم میتوانید از ضبط صوت استفاده کنید. بدین منظور کلمات را در ضبط صوت تکرار میکنید و آنها را ضبط میکنید. سپس دستگاه را در کنار پرنده قرار میدهید و ضبط شروع به تکرار کلمات میکند. با توجه به اینکه طوطی شب ها در آرامش قرارر دارد و هیچ عاملی نمیتواند حواس آن را پرت کند میزان قدرت یادگیری آن افزایش پیدا میکند. ایراد این نوع آموزش این است که نمیتوانید رابطه بین کلمه و فعالیت را به طوطی سبز آموزش دهید.

روش چهارم : روش دیگر برای آموزش تقلید طوطی سبز استفاده از آینه است. برای استفاده از این روش باید یک آینه بزرگ را تهیه کنید و آن را در مقابط طوطی قرار دهید. سپس در پشت آینه پنهان میشوید بطوریکه پرنده شما را مشاهده نکند و کلمه ای که مد نظر قرار میدهید را تکرار کنید. طوطی سبز بدین شکل یاد میگیرد که کلمه را تکرار کند ؛ چرا که فکر میکند که پرنده ای که در جلویش ایستاده است صدا را از خود در می آورد.