تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش روش تهیه کشک

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۴٫۱۵

در صورتی که شما به سالم و مغذی کشک های فروخته شده در فروشگاه ها اعتماد ندارید بهترین راه حل این است که خود نسبت به تهیه آن اقدام کنید. یک کشک سالم حاوی انواع مواد مغذی مانند کلسیم ، پروتئین و چربی بوده و به سادگی قابل تهیه است. در واقع تهیه کشک به زمان زیادی نیازمند نبوده و همچنین نیازی به دستگاه های تخصصی برای تهیه ندارد. بعلاوه اینکه شما میتوانید کشک خانگی خود را مطابق با سلیقه خود با انواع پودر سبزیجات ترکیب کنید. قبل از هر اقدام دانستن این موضوع ضروریست که کشک از ماست و دوغ ساخته میشود. به همین علت برای بالاتر بردن کیفیت کار شما میتوانید نسبت به تهیه ماست محلی و دوغ اقدام کرده و آن را تهیه کنید. در این مطلب ما به شما روش تولید و تهیه کشک را آموزش خواهیم داد ؛ بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

آموزش تهیه کشک

« آموزش تهیه کشک »

مواد مورد نیاز برای تهیه کشک

برای تهیه کشک مواد زیر را گردآوری کنید:

  • ماست ترش : ۱ کیلوگرم
  • آب : ۱ لیتر
  • نمک : در صورت لزوم

روش تهیه کشک خانگی

برای تهیه کشک حتماً باید از ماست محلی و ترش استفاده کنید. ماست را با آب مخلوط کرده و نمک به آن اضافه کنید. دقت کنید که نمک در این مرحله نباید بیش از اندازه به ماست اضافه شود ، چون ممکن است باعث شوری آن گردد. مخلوط تهیه شده را در یک بطری ریخته و درب آن را محکم کیپ کنید. بطری را به شدت تکان دهید و پس از یکدست شدن مایع آن را درون قابلمه با حرارت مناسب بریزید. حدود ۱۰ دقیقه اجازه دهید تا مایع بجوشد.

هنگامی که خمیر به نقطه جوش رسید میتوان آن را برش داد. در این زمان یک پارچه نخی و تمیز برداشته و مایع را درون آن بریزید و آن را از یک مکان بلند آویزان کنید. پس از خارج شدن دوغ کشک در پارچه باقی مانده و میتوانید آن را خارج کنید. در این زمان میتوانید برای بار دوم نمک کشک را بچشید و در صورت کم بودن آن باز هم نمک بدان اضافه کنید.

کشک خانگی

« کشک خانگی »

کشک ها را در محلی قرار دهید که هوا از هر طرف در آن عبور کند ، مثلاً آنها را در یک سبد قرار داده و کمی از زمین دور کنید. گهگاه آنها را بچرخانید تا زودتر خشک شوند. بعد از خشک شدن ، آنها را در ظرف آویزان کنید. اگر آنها را کمی مرطوب نگه دارید ، بهتر است آنها را در یخچال نگه دارید تا از کپک زدن جلوگیری شود.

روش تهیه کشک مایع

پس از آن که کشک تهیه شد میتوانید به آن مقداری آب و نمک اضافه کرده و آن را در مخلوط کن هم بزنید تا به غلظت دلخواه برسد.

نکات مهم تهیه کشک

زمانی که کیسه را آویزان میکنید به آن فشار وارد نکنید بلکه اجازه دهید تا آب اضافه به آرامی از آن خارج شود.

در صورت تمایل میتوانید به کشک خود انواع گیاهان خشک و معطر مانند آویشن ، مرزه یا پودر موسیر اضافه کنید.

در صورتی که کشک خیلی خشک بود دو الی سه قاشق غذاخوری ماست به آن اضافه کنید.

اگر دوغ شما به اندازه کافی نیست ، از مقداری آرد استفاده کنید تا کشک ها خود را بگیرند.

از کشک تولید شده میتوانید برای تهیه کشک بادمجان ، آش رشته ، کشک کدو و... استفاده کنید.