تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش تهیه کره از ماست

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۷٫۱۷

کره از غذاهای پر طرفدار و پر مصرف ایرانیان می باشد ؛ مصرف این ماده غذایی به حدی است که در سفره هر ایرانی میتوان نمونه هایی از کره حیوانی یا گیاهی میتوان مشاهده کرد.. در این مطلب میخواهیم شما را با طرز و روش تهیه کره به کمک ماست پر چرب آشنا کنیم. همانطور که اطلاع دارید کره حیوانی برخلاف کره گیاهی منبع چربی می باشد و میتواند انرژی مورد نیاز یک روز کامل را برایتان فراهم کند. این ماده خوراکی علاوه بر این میتواند پوکی استخوان را تا حد زیادی برطرف کرده و قدرت بینایی را تقویت کند. چرا که کره حیوانی سرشار از ویتامین A ، کلسیم ، منیزیم و سایر املاح می باشد. بهتر است بدانید که حدود ۸۰ درصد کره را چربی های غیر اشباع تشکیل میدهد و درصورت داشتن فعالیت و تحرک جسمی ، میتواند سلامتی قلب شما را تضمین کرده و به انعطاف پذیری رگ ها نیز کمک بسیار کند. در این مطلب میخواهیم شما را با طرز تهیه کره از ماست را آموزش دهیم.

ساخت کره از ماست

« ساخت کره از ماست »

طرز تهیه کره از ماست

۱- آماده کردن لوازم

در مرحله اول باید شما باید ماست پرچرب آماده کنید. توجه کنید که ماست هرچقدر پر چرب باشد به همان میزان کره بیشتری میتوانید به دست بیاورید. دقت کنید که ماست چند حیوان را هرگز با همدیگر ترکیب نکنید ، چرا که کره حاصل شده از آنها کاملاً بدمزه خواهد بود.

 

۲- آماده سازی دستگاه کره گیر

کره گیر را شسته و آن را آماده به کار کنید. سپس باید مقدار استانداردی ماست درون دستگاه بریزید و به اندازه یک پنجم آن آب خنک داخل دستگاه بریزید و برای بازدهی بهتر چند کیلو یخ حبه ای نیز به آن اضافه کنید.

 

۳- روشن کردن دستگاه

در این مرحله باید پس از تامین مواد اولیه و وارد کردن آنها به دستگاه ، کره گیر را روشن کنید. دستگاه بعد از ۴۰ الی ۱ ساعت کره تولید خواهد کرد که بصورت کف بر روی دوغ ظاهر خواهد شد.

 

۴- برداشت کره از روی دوغ

کره تولید شده را با یک کفگیر استیل و تمیز بردارید و برای خروج آب آن را داخل یک توری تمیز بریزید. سپس پارچه را فشار دهید تا آب موجود در کره از آن خارج شود. بعد از آنکه آب مانده داخل کره را خارج کردید و کره حالت سفتی به خود گرفت ، میتوانید آن را داخل پارچه ای تمیز داخل آب یخ قرار دهید تا کاملاً سفت شده و قابل مصرف شود.

تولید کره از ماست

« تولید کره از ماست »

همانگونه که مطلع شدید ، فرایند کره گیری بسیار آسان بوده و به کمک دستگاه کره گیر و گذشتن از ۴ مرحله قادر به کره گیری خواهد بود. بهتر است بدلیل افزایش ماندگاری کره تولیدشده ، آن را بجوشانید و در فریزر قرار دهید.

بهترین نوع کره گیر های بازار کدام ها هستند

کره گیرها مهمترین وسیله برای کره گرفتن از ماست هستد که با چرخش خود باعث جداسازی کره از دوغ میشوند. بهترین کره گیر دستگاهی است که از استیل ساخته شده و در ساخت آنها از بهترین موتورهای جهان استفاده شود. همچنین کره گیرهای استاندارد باید دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشند.

برای مشاهده انواع دستگاه کره گیر اینجا را کلیک کنید.