تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

مقایسه آبسردکن فیلتر دار و آبسردکن ساده

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۹٫۲۹

آبسردکن ها در انواع تنوع مختلف ساخته میشوند. عموماً خرید و فروش تنوع ساده و منبع دار این محصولات رایج تر از تنوع یخچال دار و یا فیلتر دار می باشد. با این حال در برخی از اوقات آب شرب در برخی از مناطق املاح بسیار زیادی دارد و استفاده از آبسردکن فیلتر دار گزینه بهتری در این گونه مکان ها می باشد. دقت کنید که استفاده از آبسردکن های فیلتردار هزینه بالایی نیز داشته و به همین دلیل در این مطلب از سایت ما بصورت کامل به تشریح این دو نوع آبسردکن پرداخته ایم. با مطالعه این مطلب میتوانید بهتر نسبت به خرید خود تصمیم گیری کنید.

مقایسه آبسردکن ایستاده و منبع دار

« مقایسه آبسردکن ایستاده و منبع دار »

به احتمال خیلی زیاد شما نیز تاکنون آبسردکن های عمومی و دو منظوره را در مکان هایی مانند ادارات ، مطب ها ، موسسات ، بانک ها و... مشاهده کرده اید. این نوع محصولات بدلیل قابلیت خنک و داغ کردن آب بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. ساختار این آبسردکن ها بصورتیست که از آنها میتوان در منازل مسکونی نیز استفاده کرد.

معایب آبسردکن های فیلتردار

این نوع محصولات قیمت بالاتری داشته و شما باید هزینه بیشتری بابت خرید آنها بپردازید. علاوه بر این در این نوع دستگاه ها از چند عدد فیلتر برای تصفیه آب استفاده میشود. طول عمر این فیلتر ها محدود بوده و شما باید هر شش ماه یکبار نسبت به تعویض فیلترها اقدام کنید. تعویض فیترهای این نوع آبسردکن ها نیز هزینه های مربوط به خود داشته و عموماً هزینه بالایی دارند. در بعضی از موارد نیز فیلتر استاندارد برای این نوع آبسردکن ها نیز به ندرت یافت میشود. در محل نصب و استفاده آبسردکن فیلتردار باید آب لوله کشی شهری وجود داشته باشد ؛ چرا که این آبسردکن ها مستقیماً به لوله کشی متصل میشوند.

مزایای آبسردکن های فیلتردار

بدلیل استفاده از چند لایه فیلتر طعم و بوی آب در این نوع محصولات بهتر میشود. علاوه بر این مقدار ناخالصی آب نیز به میزان نرمال میرسد و مواردی مانند سنگ کلیه و ... در افراد ایجاد نمیکند. در آبسردکن های فیلتردار برخلاف آبسردکنهای منبع خور احتمال رشد باکتری وجود ندارد و فرد دچار مسمومیت های گوارشی نمیگردد ؛ چرا که در آبسردکن های منبع دار آب برای مدت چندین ماه درون مخزن بصورت راکد باقی می ماند و در این شرایط میکروارگانیزم ها شروع به رشد میکنند. زمانی که فرد قصد مصرف آب را داشته باشد در صورت کهنه بودن آن در معرض مسمومیت های گوارشی قرار میگیرد. به همین علت توصیه میگردد تا آب درون منبع آبسردکن های ساده بصورت دوره ای عوض شود. در آبسردکن های فیلتر دار کاربر مجبور به پرکردن مخزن دستگاه نیست ؛ چرا که این دستگاه ها مستقیما با اب شهری یا لوله کشی شده وصل میشوند.

آبسردکن فیلتردار خانگی

« آبسردکن فیلتردار خانگی »

روش جایگزین : استفاده از منبع های فیلتر دار

در صورتی که تهیه و خرید آبسردکن فیلتردار برای شما مقرون بصرفه نیست میتوانید از آبسردکن های بدون فیلتر استفاده کنید ؛ با این تفاوت که بجای استفاده از منبع معمولی باید از منبع فیلتردار استفاده کنید. این نوع منابع حاوی یکعدد فیلتر بوده و به همین دلیل هزینه های کمتری دارند. از سمت دیگر شما میتوانید بدون محدودیت مکانی از این آبسردکن ها در هر گوشه ای از محل خود استفاده کنید. چرا این محصولات نیازی به لوله کشی آب ندارند. اما باید قبل از تهیه آبسردکن قابلیت اتصال منبع فیلتر به دستگاه را جویا شوید.